اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

22. شهريور 1400 - 9:12   |   کد مطلب: 35344
رئیس جمهور عراق با تاکید بر اینکه صلح در منطقه بدون اعتراف به حقوق کامل و قانونی ملت فلسطین ممکن نیست، گفت که موضوع عادی سازی با اسرائیل اشغالگر هرگز برای بغداد مطرح نبوده است.

به گزارش صبح الوند، 

رئیس جمهور عراق در گفت‌وگو با شبکه الجزیره هر گونه رابطه بغداد با رژیم صهیونیستی را رد کرد.

برهم صالح تاکید کرد: عراق به دفاع از آرمان فلسطین و حق ملت فلسطین متعهد است و برقراری صلح در منطقه بدون اعتراف به حقوق کامل و مشروع ملت فلسطین ممکن نیست.

رئیس جمهور عراق گفت: موضوع عادی سازی روابط بغداد با اسرائیل اصلا از طرف ما مطرح نبوده و موضوع مورد بحثی هم نبوده است.

صالح در بخش دیگری از سخنانش انتخابات پیش روی عراق را فرصتی برای عراقی‌ها خواند و گفت جایگزین انتخابات، هرج و مرج خواهد بود.

او همچنین خواستار تجدید نظر در قانون اساسی عراق و رفع شکافهای موجود در دستگاه حکومتی این کشور شد و گفت: مرحله بعدی در عراق تعیین کننده است و پس از 18 سال تنها می‌توان به وجود نقص ساختاری در سیستم حکمرانی و نیاز به حرکت به سمت اصلاح اعتراف کرد.

رئیس جمهور عراق گفت: انتخابات فرصتی برای عراقی‌هاست و جایگزین آن هرج و مرج است. انتخابات باید شفاف و بیانگر اراده آزاد ملت باشد تا بتواند دولتی مقتدر و کارآمد ایجاد کند که بیانگر اراده عراقی‌ها باشد و برای استفاده از ثروت عراقی‌ها در خدمات رسانی به آنها تلاش کند.

وی توضیح داد: وضعیت کنونی در عراق غیرقابل قبول و ناپایدار است و زمان آن فرا رسیده است که عراق پس از این همه سال سخت از یک سیستم حکومتی قوی برخوردار باشد که زندگی آزاد و شرافتمندانه را برای شهروندانش تامین کند.

او تاکید کرد: من خواهان دوران سیاسی جدیدی هستم که کشور مقتدر و حامی و خادم ملت خود را بسازد که در کنار شهروندان و همسایگانش در امنیت به سر برد.

صالح گفت عراق یا باید صحنه درگیری دیگران باشد و همه از آن ضرر کنند یا پلی برای ارتباط اقتصادی، تجاری و پروژه های زیر ساختی باشد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان