اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

16. اسفند 1399 - 8:46   |   کد مطلب: 34791
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سقف درآمد و هزینه بودجه ۱۴۰۰ را بسته و بررسی آن را به اتمام رساندند.

به گزارش صبح الوند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه صحن علنی امشب (شنبه 16 اسفند) و پس از 24 جلسه بررسی مستمر برای رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 کل‌کشور، سقف درآمد و هزینه لایحه بودجه سال آینده را تعیین  کرده و کار بررسی بودجه را به پایان رساندند.

 
نمایندگان ماده واحده بودجه سال 1400 را با 170 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.
 
بر این اساس «بودجه سال 1400 کل کشور از حیث منابع بالغ بر بیست و پنج میلیون و یکصد و هفده هزار و پانصد و یک میلیارد و هشتاد و یک میلیون ریال به شرح ذیل است؛
 
الف- منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه‌ عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی بالغ بر ده میلیون و پنجاه و هشت هزار و ششصد و سی و نه میلیارد و دویست و هفتاد و دو میلیون ریال شامل؛
 
1- منابع عمومی بالغ بر  نه میلیون و یکصد و هفت هزار و هشتصد و نود و نه میلیارد و سیصد و شصت میلیون ریال.
 
2- درآمدهای اختصاصی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی بالغ بر نهصد و پنجاه هزار و هفتصد و سی و نه میلیارد و نهصد و دوازده میلیون ریال.
 
ب- بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر پانزده میلیون و ششصد و چهل و هفت هزار و ششصد و پنجاه میلیارد و چهارصد و شصت و شش میلیون ریال و از حیث هزینه ها و سایر پرداخت ها بالغ بر پانزده میلیون و ششصد و چهل و هفت هزار و ششصد و پنج میلیارد و چهارصد و شصت و شش میلیون ریال است».
 
لایحه بودجه 1400 از فردا در جلسات شورای نگهبان بررسی و از حیث مغایرت یا عدم مغایرت با موازین شرع و قانون اساسی تعیین تکلیف خواهد شد.
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان