اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

27. شهريور 1399 - 10:22   |   کد مطلب: 33923
موضوع واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی کمی دیرتر از شرکت‌هایی مانند هفت تپه آغاز شد و اکنون که زمان زیادی از واگذاری آن به مالک برند شیرین عسل نمی‌گذرد، کارشناسان مختلفی به انتقاد از عملکرد سازمان خصوصی سازی در واگذاری این هلدینگ اقتصادی خاورمیانه پرداختنند، بطوریکه امروز زمزمه های ابطال این واگذاری به گوش می رسد.

به گزارش صبح الوند، به نقل از سبلان‌ما، موضوع واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی کمی دیرتر از شرکت‌هایی مانند هفت تپه آغاز شد و اکنون زمان زیادی از واگذاری آن به مالک برند شیرین عسل نمی‌گذرد.

روند واگذاری کشت و صنعت مغان تفاوت‌های چندانی با آنچه در هفت تپه رخ داد، نداشت و در اولین واگذاری، این شرکت به فردی قرار بود فروخته شود که سوءسابقه اقتصادی داشت. با کنار رفتن او از مناقصه، ژائله به عنوان پیروز بدون رقیب این واگذاری شناخته شد. آن زمان رسانه‌های محلی نوشتند که کشت و صنعت مغان به قیمت پفک به بخش خصوصی عرضه شده است.

روند واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی حدود سه سال طول کشید و در نهایت در مرداد 97 شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان شامل سه میلیارد و ۱۸۲ میلیون و ۳۰۷ هزار سهم، به بخش خصوصی واگذار شد و ارزش کل قیمت آن را ۱۷ هزار و ۶۱۰ میلیارد و ۸۸۶ میلیون ۹۳۸ هزار ریال اعلام کرد.

کارشناسان مختلفی به انتقاد از عملکرد سازمان خصوصی سازی در واگذاری کشت و صنعت مغان پرداختنند، اما کار از کار گذشته بود.

دیدگاه شما