اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

26. شهريور 1399 - 12:03   |   کد مطلب: 33909
جانشین مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان از تجلیل ۴۰ نفر پیشکسوت در روز نخست هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش صبح الوند،  خلیل الهی‌تبار  در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به گرامیداشت اربعین رشادت، ایثارگری و داوری مردی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در قالب ویژه برنامه‌ها اظهار کرد: قطعا برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال نسبت به سال‌های گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا متفاوت است.

وی با تاکید بر اینکه بهره‌وری از تجربیات و برکات و اندوخته‌های دفاع مقدس به طور حتم در برهه‌های مختلف در کشور به ویژه شرایط امروز گره‌گشا خواهد بود افزود: مدیریت خوب مشکل بهداشتی در شرایط شیوع کرونا با توجه و توسل به ظرفیت‌های مردمی انقلابی و جهادی از مصادیق این مهم است.

جانشین مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به تشکیل کمیته‌های تخصصی هفت‌گانه، اسناد، ادبی، راهیان نور و... شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: مباحث شورای کارشناسی با هسته‌های خبره و دانش‌محور در راستای ترسیم نقش شهرستان مورد نظر در قالب محصولات فرهنگی و هنری دفاع مقدس تدوین و اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکید بر فرآوری گنج پنهان دفاع مقدس در کمیته‌های تخصصی شورا در قالب محصولات فرهنگی و هنری از سوی هنرمندان شده است گفت: شورا تلاش دارد سهم مجاهدت و حق نادیده گرفته شده هر شهرستان را با فعال کردن جریان فرهنگی، هنری و ادبی بیان کند.

الهی‌تبار با اشاره به اینکه  کمیته های تخصصی باید یک بانک سوژه از رویدادها، اماکن، شخصیت‌ها و... مختص هر شهرستان را ایجاد کنند بیان کرد: جنگ هشت ساله ما در مقابل رژیم بعثی عراق مردم‌محور و تبعیت از ولایت بود پس باید برنامه‌های هفته دفاع مقدس هم مردم‌محور باشد البته با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی.

وی با اشاره به تجلیل از یک‌میلیون نفر پیشکسوت دفاع هشت ساله در کشور به بهانه هفته دفاع مقدس یادآور شد: ۴۰ نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس استان همدان هم روز ۳۱ شهریور به شکل نمادین در چهلمین سالگرد دفاع مقدس تجلیل خواهند شد.

جانشین مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان آموزش و پژوهش کمیته تخصصی اسناد شورای حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس را بسیار مهم دانست و گفت: هر آنچه در حوزه آموزش و پژوهش و جمع آوری اسنادی که هنوز که ما باوجود اینکه در مرکز استان بزرگترین بانک اسناد با بیش از ۳ هزار برگ سند داریم اما دسترسی ما در این زمینه در شهرستان‌ها کمرنگ است که این خلا باید توسط این کمیته مدیریت شود.

وی با اشاره به فعالیت کمیته تخصصی ادبی شورا، از رونمایی ۱۰۰ عنوان کتاب در کشور برای اولین بار تا پایان امسال خبر داد و بیان کرد: سهم تویسرکان حداقل نشر پنج کتاب با محوریت دفاع مقدس در این شهرستان است.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان