اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

18. شهريور 1399 - 8:40   |   کد مطلب: 33853
رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان با انتقاد از عملکرد شهرداری در حوزه فناوری، گفت: شهرداری به وعده خود در تحقق شهرداری الکترونیک عمل نکرده است.

به گزارش صبح الوند، اکبر کاوسی‌امید در سخنان پیش از دستور جلسه سی و نهمین جلسه صحن شورا، افزود: شهرداری الکترونیک یکی از سیاست‌های اصلی شورا و اولویت نخست آن بود که علی رغم پیگیری های شورا و وعده شهرداری، هم اکنون وضعیت آن در مرحله مبهمی قراردارد.

کاوسی امید با انتقاد از عملکرد شهرداری در حوزه فناوری، گفت: با روندی که شهرداری در پیش گرفته است امیدی به ثمر رسیدن شهرداری الکترونیک را نداریم و این موضوع یکی از سوالاتی بود که در صحن شورا از شهردار پرسیده شد.

وی اظهار کرد: سامانه حسیب که با علم و تایید شورا و شهرداری به مناقصه گذاشته شد و شرکت مورد نظر نیز انتخاب و قرارداد مورد نظر برای این سامانه منعقد شد متاسفانه در حوزه امور قراردادها، مدیریت انرژی، بودجه و فرایند سازی ضعیف عمل کرده و در اصل عملاً کاری انجام نشده است.‏

وی با بیان اینکه با این عملکرد شهرداری سامانه حسیب عملاً غیرقابل بهره‌برداری است، یادآور شد: همچنین سامانه رایورز ( سامانه مالی) که یازده زیر سیستم دارد بعد از مراحل عقد قرارداد این سامانه تاکنون هیچ موفقیتی نداشته که یکی از دلایل اصلی آن این است که در شهرداری اهرم تشویق و تنبیه وجود ندارد.

وی ادامه داد: امروز بعد از این همه تاکید شورا در زمینه فناوری متاسفانه اتفاق خاصی صورت نگرفته و با این روند تا آخر دوره پنجم شورا اتفاقی رخ نخواهد داد.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان ارتباط دو سامانه" حسیب و رایورز " را حائز اهمیت دانست و افزود: ارتباطی بین این دو سامانه برقرار نشده همچنین در خصوص سامانه حقوقی شهرداری هم اقدامات خاصی صورت نگرفته است.

در ادامه با اشاره به بازدید اعضای شورا از سازمان فناوری اضافه کرد: متاسفانه دو سال است که پیگیر خرید دیتاسنتر هستند اما طبق وعده‌هایی که داده‌اند عملاً کاری انجام نشده و در زمینه طرح جامع فناوری اطلاعات نیز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

کاوسی‌امید اظهار کرد: با روندی که شهرداری همدان در پیش دارد هیچ توفیقی نخواهیم داشت و باید در این زمینه فرصت محدودی به شهرداری بدهیم تا در این زمینه اقدامات عملیاتی انجام دهد     

 

 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان