اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

16. مرداد 1399 - 10:23   |   کد مطلب: 33631
طبق اعلام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته با ابتلای ۵۲ هزار و ۴۶۷ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا به چهار میلیون و ۸۲۱ هزار و ۲۹۶ نفر رسید.

به گزارش صبح الوند،  دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای ۵۲ هزار و ۴۶۷ مورد جدید به ویروس کرونا، مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در ایالات متحده آمریکا به چهار میلیون و ۸۲۱ هزار و ۲۹۶ نفر رسید.

 
این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، یکهزار و ۳۹۹ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند و مجموع فوتی‌های کروناویروس در این کشور به ۱۵۸ هزرا و ۱۷۰ نفر رسید.
 
مقایسه آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار و ارقام روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که برای دومین روز متوالی، قربانیان کووید-۱۹ در آمریکا از یکهزار و ۳۰۰ نفر و مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور از ۵۰ هزار نفر فراتر رفته است.
 
با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را ۴ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۵۶۸ نفر و مجموع قربانیان این ویروس در این کشور را ۱۶۱ هزار و ۶۰۱ نفر گزارش کرده است.

 

 
طبق آمار و ارقام این پایگاه، ایالت کالیفرنیا با ۵۳۲ هزار و ۷۴۵ مورد ابتلا و ۹ هزار و ۸۷۲ مورد فوتی به کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و پس از آن ایالت فلوریدا با ۵۰۲ هزار و ۷۳۹ مورد ابتلا و هفت هزار و ۶۲۷ مورد فوتی و تگزاس با ۴۸۲ هزار و ۱۰۱ مورد ابتلا و هفت هزار و ۸۸۰ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.
 
ایالت نیویورک که زمانی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۴۴۷ هزار و ۳۷۹ مورد ابتلا و ۳۲ هزار و ۸۱۱ در رده چهارم جدول ایالات متحده با بیشترین آمار مبتلایان به کروناویروس قرار گرفته است.
 
طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۱۸ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۳۵۰ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کووید-۱۹ آلوده شده‌اند و از آن میان ۷۰۶ هزار و ۳۴۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۱۱ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۲۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
 
آمریکا همچنان بیشترین آمار و ارقام مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن برزیل با دو میلیون و ۸۵۹ هزار و ۷۳ مورد ابتلا و ۹۷ هزار و ۲۵۶ مورد فوتی و هند با یک میلیون و ۹۰۸ هزار و ۲۵۴ مورد ابتلا و ۳۹ هزار و ۷۹۵ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار گرفته‌اند.

 

سرعت شیوع کرونا در آمریکا بسیار بالاست به طوریکه بررسی‌های جدید در آمریکا نشان داده که ویروس کرونا هر 80 ثانیه یک آمریکایی را می‌کشد و این به معنای سرعت گرفتن مرگ ناشی از این ویروس در ایالات متحده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما