اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

16. مرداد 1399 - 10:06   |   کد مطلب: 33629
معاون مالی و اقتصادی شهردار همدان از عملکرد مطلوب شهرداری در تحقق 83 درصدی بودجه سال 1398 خبر داد.

به گزارش صبح الوند، رضا ابرار خرم در این باره اظهار کرد: در ابتدای سال گذشته شاهد بلایای طبیعی و بارش باران های سیل آسا در شهر بودیم که مشکلات زیادی را به مدیریت شهری همدان تحمیل کرد و در ادامه با کاهش قیمت جهانی نفت به منفی 22 دلار مشکلات مالی کشور و به تبع آن شهرداری ها بیش از پیش افزایش یافت و در نهایت با شیوع ویروس منحوس کرونا این مشکلات به اوج خود رسید.

قائم مقام شهردار همدان، گفت: علی رغم تمامی مشکلات موجود، شهرداری همدان درسال گذشته و در اقدامی کم سابقه توانست 83 درصد کل بودجه پیش بینی شده شهرداری و سازمان‌های وابسته را محقق کند و تمامی پرداخت‌های قانونی کارمندان و تأمین منابع مالی پروژه‌های عمرانی را به نحو احسن به سرانجام برساند.

وی در همین ابطه تصریح کرد: تحقق 83 درصدی بودجه سال گذشته با شرایط سخت اقتصادی در حالی رقم خورد که بودجه سال 98 در قیاس با بودجه سال 97 حدود 30 درصد افزایش داشت که همین موضوع حکایت از برنامه ریزی دقیق، کارشناسی شده و هدفمند مجموعه معاونت مالی و اقتصادی شهرداری همدان در تحقق این میزان از بودجه دارد.

قائم مقام شهردار همدان افزود: نکته جالب توجه در این خصوص تحقق رشد حدودی 60 درصدی بهای خدمات، تحقق رشد حدودی 280 درصدی پرداخت عوارض کسب و پیشه شهرداری و تحقق رشد 15 درصدی عوارض نوسازی و مشارکت خوب شهروندان با شهرداری است که در مجموع رشد حدودی 60 درصدی بودجه درآمدهای کوششی و پایدار را رقم زده است.

وی اضافه کرد: در حوزه املاک نیز بالغ بر 91 درصد بودجه پیش‌بینی شده محقق شد که این موضوع حکایت از تلاش و جدیت همکاران این حوزه دارد.

ابرارخرم در خاتمه بیان داشت: در مجموع عملکرد مطلوب شهرداری در تحقق بودجه؛ نشان از برنامه ریزی مناسب و تلاش وافرهمکاران و تعامل و همراهی خوب اعضای شورای اسلامی شهر، شهردارهمدان، مدیران مناطق، مدیران درآمد، املاک و نوسازی ستاد و مناطق چهارگانه و همچنین دبیران کمیسیون ماده 100 و 77 ، اجرای احکام و سایر همکاران این حوزه‌ها و سایر حوزه‌های شهرداری به ویژه حوزه معاونت شهرسازی است که جای تقدیر و تشکر ویژه دارد.

 

دیدگاه شما