اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

9. مرداد 1399 - 11:50   |   کد مطلب: 33571
کیفیت هوای پایتخت امروز از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص لحظه ای ١۰۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.

به گزارش صبح الوند، کیفیت هوای پایتخت امروز از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص لحظه ای ١۰۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۷:٣٠ امروز بر روی شاخص ٩١ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۲، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ۷۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۲ و منواکسید کربن با شاخص ۲۴ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه٢١ با شاخص ۱۰۴، شادآباد منطقه ١٨ با شخص ۹۱ و پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۹۰ طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

همچنین ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ٨ با شاخص ۴۸ ، پونک با شاخص۵۵ و اقدسیه منطقه ١ با شاخص ۵۹ در همین مدت با کمترین آلایندگی، در شرایط سالم بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۸۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۸ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام/ط

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان