اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

8. مرداد 1399 - 8:15   |   کد مطلب: 33556
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در نامه ای خطاب به دکتر نوبخت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی وپژوهشی که مشمول همسان سازی ۹۰ درصد حقوق شاغلین راهکار ارائه داد.

به گزارش صبح الوند، رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی، در نامه ای خطاب به دکتر نوبخت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاهها و مراکز علمی وپژوهشی که مشمول همسان سازی ۹۰ درصد حقوق شاغلین راهکار ارائه داد.

 
 
وی در پیگیری احقاق حقوق گروه دیگری بازنشستگان در مکاتبه خود با رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور به نکاتی اشاره کرد وخواستار توجه به این گروه در همسان سازی حقوقشان شد.
 
حاجی بابایی در این نامه آورده است، با توجه به تصمیم دولت مبنی بر اجرایی نمودن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری ولشکری در حد ۹۰ درصد حقوق شاغلین و همتراز آنها از ابتدای مهرماه سال جاری، تعدادی از بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاهها ومراکز علمی پژوهشی وابسته به وزارت علوم در نظام پرداخت از دامنه شمول قانون خدمات کشوری مستثنی گردیده اند.
 
وی درادامه نامه خود به رئیس سازمان برنامه وبودجه تاکید کرده است، این گروه از بازنشستگان تابع آیین نامه مربوط به خود با عنوان "آیین نامه اداری واستخدامی کارکنان غیرهیات علمی" دانشگاهها وموسسات آموزش عالی،پژوهش وفناوری، وزارت علوم می باشند.
 
رئیس سازمان برنامه وبودجه و محاسبات در این نامه نوشته، طی دوسال گذشته به دلیل شامل نشدن مفاد تصویب نامه هیات وزیران در مورد این گروه از بازنشستگان ، از دریافت هرگونه افزایشی تحت عنوان همسان سازی حقوق بازنشستگان محروم شدند.
 
وی در این نامه پیشنهاد کرده است، برای رفع تضییع حق این گروه از بازنشستگان همزمان با تهیه وابلاغ جداول مربوط به همسان سازی حقوق، از جمله امتیاز گروههای شغلی ۲۰ گانه موظفین و بازنشستگان، پرداخت کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۰ و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۹، جدول ویژه ای برای این گروه که از آیین نامه مختص خود این گروه، به دلیل هیات امنایی بودن دانشگاهها تبعیت می کنند ، تهیه وتنظیم گردد.
 
حاجی بابایی دلیل پیشنهاد خود را ایجاد زمینه استفاده این بازنشستگان از امتیاز همسان سازی و مقایسه عادلانه حقوق آنها با کارکنان شاغل وهمتراز برشمرده است.

دیدگاه شما