اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

22. تير 1399 - 9:13   |   کد مطلب: 33445
حاج بابایی در کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان گفت : حدود 50 پروژه ملی در همدان داریم که باید کمک کنیم و مدیران ذیربط دستگاههای اجرایی پیگیر باشند تا به سرانجام برسد.

به گزارش صبح الوند، وی با اشاره به اینکه راه آهن همدان ملایر و همدان سنندج باید هر چه سریعتر به بهره برداری برسد یادآور شد : راههای اصلی همدان به استانهای مجاور از وضعیت مطلوبی برخوردار است و محور همدان به استان مرکزی از طریق قهاوند نیز در حال اجراست که مسیر همدان را به قم کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه ارتقائ چند راه فرعی از جمله محورهای سیاه کمر به راهجرد و محورهای گردشگری امامزاده محسن، سد اکباتان و ابرو در حال پیگیری و انجام است افزود : مطالعات قطار شهری همدان نیز بسرعت در حال انجام است و در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
حاج بابایی با بیان اینکه امروز همدان یک انقلاب فناوری در حال شکل گیری است اظهار کرد : با فعالیت دانشگاه صنعتی، پارک علم و فناوری و منطقه مبتنی بر فناوریهای برتر شاهد پیشرفت قابل توجه شرکتهای دانش بنیان و فراهم بودن زمینه کار برای جوانان نخبه هستیم.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از بهره برداری پتروشیمی هکمتانه در مهرماه سالجاری خبرداد و اضافه کرد : همزمان دو موزه در حال ساخت داریم که با جذب اعتبارات ملی باید این موزه ها هم هر چه سریعتر تکمیل و به بهره برداری برسد.
وی احداث بیمارستان هزار تخت خوابی در همدان را فرصتی کم نظیر برای استان دانست و گفت :  گاوداری 6 هزار راسی نیز با سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی شستا در همدان در حال تاسیس است.

60 میلیارد تومان اعتبار برای 256 طرح در شهرستان همدان توزیع شد

حسین افشاری در کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان از اختصاص 59 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار استانی به دستگاههای اجرایی برای تکمیل و اجرای 256 طرح در سطح شهرستان همدان خبر داد.
فرماندار شهرستان همدان گفت : 142 میلیارد و یکصد میلیون تومان اعتبار برای 268 طرح در اعتبارات سال جاری برای تکمیل و اجرای طرحها و پروژه های سطح شهرستان از 5 محل پیش بینی و ابلاغ شده است.
وی افزود : از این میزان  59 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبارات ابلاغ شده از منابع استانی است که شامل 27 میلیارد و 283 میلیون تومان اعتبار تملک دارییها،1.5 میلیارد تومان از محل سه درصد نفت و گاز و 30 میلیارد و 414 میلیون تومان اعتبار متوازن می باشد.
افشاری با بیان اینکه الزامات قانونی بودجه در توزیع اعتبارات مد نظر قرار گرفته است تصریح کرد : رویکرد ما در توزیع اعتبارات اولویت دادن به طرحهای مردم محور بوده است که از پیشرفت فیزیکی بیشتری برخوردار بوده تا سریعتر به بهره برداری برسد.
وی افزود : از محل منابع مالیات بر ارزش افزوده نیز حدود 13 میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده که 12 میلیارد و 908 میلیون تومان مربوط به ورزشهای همگانی و یک میلیارد و 76 میلیون تومان مربوط به ورزش دانش آموزی است.
فرماندار همدان : در جابجایی اعتبارات بین فصول تعیین شده محدودیت قانونی داریم و مدیران باید پیگیر تخصیص اعتبارات و اجرای سریعتر پروژهای مربوطه باشند.
وی با اشاره به اين که ميزان تحقق تعهد اشتغال در شهرستان همدان طی سه ماهه سال جاري 113 درصد بوده است، عنوان کرد: ميزان تعهد اشتغال شهرستان در سال جاری يک هزار و 574 مورد پیش بینی شده است که در سه ماهه نخست امسال براي يک هزار و 772 نفر اشتغال ايجاد شده است.
افشاری با بیان اینکه از این تعداد یک هزار و 350 نفر بیمه شده اجباری جدید هستند افزود : در این راستا دستگاههای اجرایی زمینه اشتغالزایی را برای ورود و فعالیت بخش خصوصی فراهم نموده اند و در شهرستان همدان ایجاد مشاغل پایدار را هدفگذاری کردیم.
وی افزود : 43 هزار دانشجو در مراکز آموزش عالی مرکز استان تحصیل می کنند که در کنار هیاتهای علمی و اساتید دانشگاه یک ظرفیت قابل توجه در همدان است.

دیدگاه شما