اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

13. خرداد 1399 - 13:33   |   کد مطلب: 33229
روحانی همدانی گفت: زمانی که امام خمینی رحلت کردند از همه استانها مردم به طرف تهران روانه شدند و بعنوان بیعت با رهبر جدید و عرض تسلیت به سمت تهران می شتافتند.

به گزارش صبح الوند،  14خردادماه سالروز رحلت امام خمینی (ر) که برای انسان آزاده ای الهان بخش است چرا که روح الله خمینی با خودش آزادی را به جهان هدیه کرد بنابراین در این روز نه تنها ایرانیان بلکه تمام مردم آزاده جهان از او یاد می کنند .

معمولا جوانان و دهه 60 ای ها از آن روز گار و رحلت امام چیزی به خاطر نمی آورند و باید برای شنیدن خاطرات آن زمان به دنبال دهه 50 رفت .

در این باره در بین شهروندان همدانی با امام جماعت مسجد اعظم همدان به گفتگو پرداختیم.

علی یعقوبی در گفتگو با خبرنگار عصر همدان اظهار داشت: در آستانه رحلت امام قرار گفته ایم و به امام زمان (عج) تسلیت می گوییم.

وی ادامه داد: زمانی که امام و بنیانگذار جمهوری اسلامی دار فانی را وداع گفتند در دوران جوانی بودم و به سمت حوزه آیت الله دامغانی با دوستان حرکت می کردیم و از رحلت امام خبر نداشتیم البته از کسالت ایشان مطلع بودیم و همه مردم دعا می کردند.

یعقوبی عنوان کرد: در بین راه که به سمت حوزه آیت الله دامغانی حرکت می کردیم حیاتی با بغضی در گلو رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی را اطلاع داد و همه علما ومردم به سینه و سر زدند .

وی با اشاره به برگزاری جلسه خبرگان بعد از رحلت افزود: خوشبختانه خبرگان رهبری بلافاصله جلسه ای تشکیل دادند و در کنار غم بزرگ رحلت امام تعیین رهبری کمی از ناراحتی ها کاست.

امام جماعت مسجد اعظم گفت: خوشبختانه رهبر انقلاب راه امام را طی کردند و در این سالها هر روز بهتر از روزهای قبل سپری شد که این خود افتخاری برای ممالک اسلامی است.

این روحانی همدانی بیان کرد:عجیب بود زمانی که امام خمینی رحلت کردند از همه استانها مردم به طرف تهران روانه شدند و بعنوان بیعت با رهبر جدید و عرض تسلیت به سمت تهران می شتافتند.

وی با یادآوری خاطرات آن ایام افزود: هرگز فراموش نمی کنم که با پلاکارد و پرچم خدمت رهبر انقلاب رفتیم و آیت الله موسوی اصفهانی نیز رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب را از طرف مردم همدان تسلیت گفتند.

انتهای پیام/ آ

دیدگاه شما