اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

10. فروردين 1399 - 23:47   |   کد مطلب: 32822
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه از نظر من تعطیلی مجلس عادی نیست،گفت: معتقدم دست‌ها واراده‌هایی خواسته یا ناخواسته درصدد است،که مجلس تعطیل شود ونتواند نقش حیاتی خود را ایفا کند.
انتقاد حاجی‌بابایی از تعطیلی مجلس / این تعطیلی ‌معنایی ندارد

به گزارش صبح الوند، حمیدرضا حاجی‌بابایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به چرایی تعطیلی این روزهای مجلس آنهم در شرایط حساس کنونی کشور اظهار داشت:  ما هم معتقدیم این کار اصلا با مصالح کشور، عقلانیت و انقلابیگری سازگاری ندارد.

وی با بیان اینکه امروز که گروه‌های مردمی و جهادی در بخش‌های مختلف برای مقابله با کرونا و مدیریت این بحران وارد میدان شده‌اند تعطیلی مجلس معنایی ندارد، افزود: در خانه نشستن نمایندگان مردم توجیهی ندارد آنهم در شرایطی که کشور نیازمند مدیریت جهادی است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مگر مجلس عصاره فضایل ملت نیست؟  اگر در شرایط کنونی که کشور نیاز به مدیریت جهادی دارد، مجلس تعطیل باشد، چگونه می‌خواهد جایگاه ظهور و بروز اراده مردمی باشد.

وی با تاکید براینکه امروز چشم امید مردم به نقش آفرینی نمایندگان  دوخته شده است، ابراز کرد:مجلس شورای اسلامی باید چشم بیدار ملت باشد اما امرروز که بیماری کرونا زندگی مردم را در ابعاد مختلف تحت تاثیر قرار داده است ونگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده است، نقش مجلس شورای اسلامی چیست؟

حاجی بابایی با تشریح اثرات سوء ویروس کرونا بر مشاغل  و بیکاری میلیونها نفر در جهان، عنوان کرد:  بی شک کشور ما نیز تحت تاثیر این مشکلات اقتصادی واجتماعی جهان قرار خواهد گرفت، آیا مجلس بجای این که وضعیت اجتماعی واقتصادی کشور را بررسی و مدیریت کند، می‌خواهد بنشیند و فقط نظاره گر باشد؟ آیا زمان را برای مدیریت بحران از دست نخواهیم داد؟ آیا جبران این وقت کشی امکان پذیر است؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس امروز  تشکیل جلسه می‌دهد و تصمیمی درباره مشکلات کنونی کشور می‌گیرد یا خیر، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی، در معنای مظهر اراده مردم ،چرا تعطیل است، آیا مجلس مظهر اراده مردمی نیست، که کمتر از چهل روز پیش با تمام مشکلات موجود، با حضور در پای صندوق‌های رای، اراده خود را نشان دادند؟ بر اساس تحلیل های جهانی، یکی از عوارض گسترش بیماری کرونا، توسعه بی اعتمادی است، آیا تعطیلی مجلس به گسترش این بی اعتمادی در کشور دامن نمی زند؟

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی  با تشکر از اقدامات ستاد ملی مبارزه با کرونا و دیگر نهادهای فعال در این بخش افزود: معتقدم شفاف‌سازی یکی از ارکان اساسی مواجهه و مهار بحران‌ها در بخش ها و عرصه های مختلف است اما اینکه  چرا ستاد مبارزه ملی با کرونا، فقط مجلس را تعطیل می کند در حالیکه دولت وقوه قضائیه درحال فعالیت هستند جای سوال دارد.

وی با بیان اینکه شاید خدای ناکرده مجلس به هر دلیلی باید تعطیل باشد!!؟؟، گفت: در شرایطی دولت درباره تبعات اقتصادی بحران موجود هیچ آماری منتشر نکرده است و اصولا معلوم نیست چه برنامه‌ای برای جبران صدمات اقتصادی ویروس کرونا دارد یا اینکه چه تعداد از شهروندان کار خود را از دست داده‌اند و غیره تعطیلی نهاد قانونگذاری به صلاح چه کسی است؟

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: در شرایطی که تحلیل گران اجتماعی معتقدند که باشیوع کرونا جهان با یکی از بزرگ‌ترین شوک‌های تاریخ معاصر و نوعی"موقعیت جنگی" و شرایط اضطراری روبه‌ رو شده که دوام آن حتی اگر دیرپا نباشد، اثرات بس گسترده و درازمدتی خواهد داشت، منفعل بودن یکی از قوای سه گانه کشور، چه توجیهی دارد؟

وی با تاکید براینکه در این شرایط نیاز است مجلس پای کار باشد ودرخط مقدم جبهه دفاع از مردم قرار گیرد، ابراز کرد: مجلس باید مشکلات مردم را در حوزه های مختلف مورد بررسی وپایش قرار داده وراهکار ارائه دهد.

حاجی بابایی درباره اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز بیان کرد: باید منسجم و همراه با مردم به دغدغه‌های اجتماعی و اقتصادی حاصل از بحران کنونی پرداخت و به مردم اطمینان داد، که از تمام ظرفیت‌های موجود برای تبدیل چالش‌ها  وتهدیدات به فرصت استفاده می کنیم که البته این حرکتی جهادی، فقط با تشکیل فعالانه جلسات مجلس و اولویت بخشی به متناسب سازی قانون بودجه 99  و برنامه ششم توسعه در کشور امکان پذیر است.

وی  با تاکید بر اینکه از نظر من تعطیلی مجلس عادی نیست،گفت: معتقدم دست‌ها واراده‌هایی خواسته یا ناخواسته درصدد است،که مجلس تعطیل شود ونتواند نقش حیاتی خود را ایفا کند.

نماینده مردم همدان در مجلس ابراز کرد: هنوز یک ماه از نقش آفرینی این مردم در انتخابات مجلس نگذشته است، باید در جواب این اعتماد مردمی در سخت ترین شرایط نیز پاسخگوی مطالبات آنها بود، باید شفاف با مردم سخن گفت، باید پای کار ایستاد و بحران را مدیریت کرد،مجلسی که در شدیدترین بمب باران‌های دشمن تعطیل نشد، چرا  در این شرایط که چشم امید مردم به نمایندگان خود، در تصمیم گیری مناسب برای پیامدهای اجتماعی واقتصادی ناشی از شیوع بیماری کروناست، مجلس نباید ایفای نقش کند؟

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: من معتقدم حفاظت از جان نمایندگان عزیز لازم است،  اما با اتخاذ تدابیر مناسب، در این شرایط بحرانی  که کشور بیشترین نیاز به مجلس را دارد، ریاست محترم مجلس می‌تواند تدابیری  بیندیشد تا مجلس مقتدرانه نقش اصلی خود را در حل مشکلات موجود ایفا  کرده و  پاسخگوی  مطالبات بحق مردم باشد.

وی تصریح کرد: نگرانم که درتعطیلی مجلس کرونای سیاسی نقش آفرینی کرده باشد، البته زحمات ریاست محترم مجلس ونمایندگان بصورت انفرادی قابل تقدیر است، امامصداق وتجلی بروز اراده وتاثیر گذاری مجلس وخانه ملت نیست.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان