اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

8. اسفند 1398 - 1:28   |   کد مطلب: 32655
مجید احمدی به مناسبت روز بسیج جامعه پزشکی در یادداشتی نوشت: یک بیمارستان صحرایی با کمترین امکانات که هفته ها داشت مجروحین جنگ را مداوا میکرد و در روزهای آخر، تعداد تخت هایش را به ۸۵۰ تا رسانده بود.

به گزارش صبح الوند، 

مجید احمدی به مناسبت روز بسیج جامعه پزشکی در یادداشتی نوشت: یک بیمارستان صحرایی با کمترین امکانات که هفته ها داشت مجروحین جنگ را مداوا میکرد و در روزهای آخر، تعداد تخت هایش را به ۸۵۰ تا رسانده بود.

عمده بیمارانش با گازهای شیمیایی خردل و اعصاب و ترکیبات سیانید دچار مصدومیت شده بودند.
حوالی ساعت ۹/۳۰ بود که ده فروند هواپیمای بعثی بیمارستان را بمباران تخریبی و بعد شیمیایی کردند.
دو بمب در نزدیکی درب ورودی اورژانس افتاد در حالیکه بیش از ۱۰۰ نفر از پزشکان و پرستاران در حال مداوای بیماران بودند.

اگر چه سترون حوادث و ضعف تبلیغات باعث شد، هزاران صحنه بدیع از رشادت و شرافت که به دست کادر درمانی رقم خورد، در تارک تاریخ ثبت نگردد و اغلب ایرانیان هیچ روایتی از این نادر ترین جنایت جنگی را نشنیده باشند؛
اما حالا ۲۴ سال بعد در همان روز ، همان صحنه های بدیع در جای جای مراکز بستری و درمان بیماران مبتلا به #کرونا در حال خلق است...

ایثار یکی از والاترین جلوه های حیات_طیبه انسانی است ، صفتی که حالا میشود خارج از باغ موزه دفاع مقدس و یا بیرون از رمان های جنگ ، حقیقت زنده آن را در همین همکاران مان به عینه نظاره کنیم، بعضی از آنها بعد از چند شیفت سخت کاری برای در کردن اندک خستگی ترجیح میدهند به خانه نروند،  چون نگران انتقال بیماری اند.
بعضی از آنها ماه هاست منتظر دریافت معوقات خود بابت اضافه کاری های اجباری اند.

بابت بد اخلاقی ها، نابرابری های سیاستی و اجرایی در نظام_سلامت ....
اما امروز همه این ها را فراموش کرده اند تا این دشمن که هنوز هم ابهامات زیادی در مورد منشا و  نحوه مقابله با آن وجود دارد از بین برود .

 ۸اسفند را به یاد سپیدجامگان آسمانی  بیمارستان فاطمه الزهرا س روز بسیج جامعه پزشکی نامگذاری کرده اند.
اگر این حسن انتخاب دلیلش انتقال عملی ان فرهنگ والا بود، پس امروز نه تنها همه اعضا متعهد #جامعه_پزشکی بلکه هر کدام از شهروندانی که در مسیر عدم اشاعه بیماری کرونا قدمی برمیدارند عضوی از این سازمان هستند .
 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان