اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

24. آذر 1398 - 8:43   |   کد مطلب: 32163
رئیس جهاد دانشگاهی واحد همدان از شناسایی ۲۰۹ بانوی بی‌سرپرست همدانی در طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار خبر داد.

به گزارش صبح الوند،  اکبر اسدی امشب در شورای مشورتی زنان همدان با بیان اینکه طرح توانمندسازی اختصاصی زنان سرپرست خانوار در ابتدا برای ۶ هزار و ۲۰۰ زن سرپرست خانوار در ۲۴ استان برنامه‌ریزی شد اظهار کرد: براساس قانون مشاغل خانگی، ۲۵ دستگاه عضو ستاد برای این طرح در نظر گرفته شده بود که در سال ۹۵ این قانون مورد بازنگری قرار گرفت و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به تصویب رسید.

وی با اشاره به اینکه این طرح در ۹ استان به صورت پایلوت به جهاد دانشگاهی واگذار شد گفت: ما به عنوان تسهیل‌گر در این طرح ورود کردیم و سهم استان ۱۵۹ نفر بود تا آموزش مشاغل خانگی نظیر چرم سازی، کیف و کفش، پوشاک و فرش و گلیم ارائه شود.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد همدان با بیان اینکه یک هزار و ۲۲ زن سرپرست خانوار به جهاد دانشگاهی معرفی شد اما ۲۰۹ نفر در این طرح انتخاب شدند گفت: جامعه هدف ما زنان مطلقه و یا همسر فوت‌کرده، زنان دارای همسران متواری و مفقودالاثر و دختران هرگز ازدواج نکرده بیکار که از سن ۴۵ سال به بالا هستند را شامل می‌شد.

وی  از آموزش تخصصی ۴۵ نفر در همدان خبر داد و افزود: یک ماه پیش طرح آغاز شده و تا پایان امسال باید آن را به پایان برسانیم.

اسدی با اشاره به ساخت پروژه مرکز جامع زنان و باروری در غرب کشور توسط جهاد دانشگاهی بیان کرد: سال ۹۵ ساخت ساختمان مرکز پژوهشی را آغاز کردیم که تاکنون ۹۵ درصد کار انجام شده که قرار است در این مرکز بیشترین شاغلان بانوان باشند.

معاون دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا نیز اظهار کرد: در جامعه ایران خانواده از اهمیت والایی برخوردار است و ۱۰ مهارت گفت‌وگو باید در بین خانواده‌ها اجرایی شود.

 اسدالله نقدی با بیان اینکه در طرح تحقیقاتی ۱۷۵ شهروند را در هفت کارگاه آموزش داده‌ایم گفت: همدان جزو پنج استانی است که دوره مربیان را برگزار کرده و مورد استقبال نیز قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه شورای محلات به دنبال برگزاری این کارگاه‌های آموزشی است که ما برگزار می‌کنیم گفت: جنسیتی شدن معکوس فضاهای شهری، شنیدن صدای اصلی خانواده‌ها و توانمندسازی مدیران و فعالان از اهداف طرح‌های تحقیقاتی است.

دیدگاه شما