اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

14. آذر 1398 - 8:12   |   کد مطلب: 32110
آیت الله رئیسی در دیدار با نخبگان و فرهیختگان اصفهان گفت: نگاه امام خمینی(ره) به مردم تشریفاتی نبود و اگر می گفت میزان رای ملت است واقعا معتقد بود، ما هم به این نظر عقیده داریم، رفراندوم پیشکش، باید به نظر مردم توجه شود و مردم غافلگیر نشوند. ‌
رفراندوم پیشکش؛ باید به نظر مردم توجه شود تا غافلگیر نشوند

به گزارش صبح الوند، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران، نخبگان و اقشار مختلف مردم در اصفهان با بیان اینکه نکاتی که نمایندگان اقشار مختلف بیان کردند، نشان دهنده دغدغه مندی این فرهیختگان است، اظهار کرد: لحن و بیان حضار، لحن دغدغه مندی است و این برای ما فرصت مغتنمی است.

رئیس دستگاه قضا با بین اینکه امروز آن چه در بیانیه گام دوم انقلاب و بیانیه های رهبر معظم انقلاب بیان شده و برای همه مسئولان چراغ راه است،موضوع عدالت است، عنوان کرد: اجرای عدالت وظیفه همه است و همگان باید در آن سهیم باشند.

وی با بیان اینکه مردم به عنوان ناظر و دغدغه مند باید احساس کنند که در جامعه عدالت اجرا می شود، گفت:این حس باید در جامعه تقویت شود که اگر ببینیم معروفی در جایی ترک یا منکری انجام می شود، احساس مسولیت کنیم.

رئیسی یکی از شاخص های مهم در نظام اسلام را  امر به معروف دانست و گفت: امروز خانواده شهید، دانشجو، استاد دانشگاه، روحانی و نماینده رسانه ها مسائل را می بینند و ناظر هستند و مجموعه این مسائل حس این که در جامعه باید نسبت به دردها دردمند بود و نسبت به دغدغه هه دغدغه مند بود را منعکس می کنند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه روحیه احساس مسئولیت مبارک است و در روایات داریم اگر در جامعه ای روحیه امر به معروف و نهی از منکر نبود آن جامعه مرده است، گفت: فردی که می بیند معروفی ترک شده و منکر انجام می شود و گفت به من ربطی ندارد این فرد طبق روایت مرده است.

وی با اشاره به موانعی که ممکن است در امر به معروف و نهی از منکر وجود داشته باشد، گفت: شهید کربلا به همه آموخت که باید در این راه خطر پذیر بود و احساس مسئولیت کرد.

رئیسی خاطرنشان کرد: از شاخص های اصفهان، شهدای آن است و برخی افرادی که بعد از جبهه در جبهه ایمان قرار دارند چراغ راه برای همه هستند و به طور قطع هیج زمانی نباید تفکر شهید،شهادت و مقاومت در کشور ما کمرنگ شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دادستان در مقابل تضییع حقوق عامه وظیفه دارد و شاید نباید منتظر شکایت کسی شود، گفت: نگاه امام خمینی(ره) به مردم تشریفاتی نبود و اگر می فرمودند میزان رای ملت است واقعا معتقد بود، ما هم عقیده داریم رفراندوم پیشکش، باید به نظر مردم توجه شود و مردم غافلگیر نشوند. ‌

وی تاکید کرد: مردم باید در جریان باشند. اطلاع رسانی به مردم و اقناع آنها و نقش دادن و محرم دانستن مردم لازم است؛ مهم ترین کارهای کلان کشور با حضور مردم به سرانجام می رسد.

شبکه اطلاعات را با قوت دنبال می کنیم

آیت الله رئیسی همچنین در دیدار با نخبگان و فرهیختگان اصفهان گفت: اگر کارها بر روال خودش باشد کمتر قوه قضائیه ورود می کند؛ اگر شبکه ملی اطلاعات فعال شود بسیاری از مسائل را حل می کند؛ این شبکه از ضرورت هایی است که ما آن را با قوت دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان