اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

30. تير 1398 - 13:19   |   کد مطلب: 31342
رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان گفت: گرانی دارو یک مشکل جدی برای بیماران پیوند کلیه است.
«گرانی دارو» مشکل جدی بیماران پیوند کلیه است

به گزارش صبح الوند، ابوالفتح میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگارما در همدان، اظهار داشت: بیماران کلیوی پس از انجام پیوند به شدت وابسته به دریافت دارو هستند تا جایی که هرگونه تاخیر در دریافت دارو سلامت آن‌ها را تهدید می‌کند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه این بیماران با کمبود و یا نبود دارو مواجه نیستند اما هزینه سنگین خرید داروهای بیماران پیوند کلیه به عنوان یک رنج دائمی با آن ها همراه است.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان با بیان اینکه 1500 بیمار دیالیزی و نیازمند پیوند در سیستم انجمن ثبت شده اند، ابراز کرد: درصد زیادی از بیماران توانایی مالی ضعیفی دارند و برای دریافت دارو و خدمات درمانی نیازمند کمک خیران هستند.

میرزایی از افزایش قیمت 30 تا 40 درصدی هزینه داروهای بیماران کلیوی نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: بیماران با مراجعه به معاونت غذا و دارو می‌توانند از تخفیفات دارویی بهره مند شوند اما میزان آن بسیار ناچیز بوده و دردی از بیماران دوا نمی‌کند.

وی با بیان اینکه پرونده 50 بیمار کلیوی برای انجام پیوند تکمیل شده، ابراز کرد: میانگین سنی این بیماران بین 20 تا55 سال است. در صورتیکه کلیه اهدایی با شرایط بیمار هماهنگ باشد این پیوند در بیمارستان مورد نظر بیمار انجام می‌شود.

100 دستگاه دیالیز در استان همدان وجود دارد

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان با بیان اینکه 100 دستگاه دیالیز در مجموع بیمارستان‌های استان وجود دارد، اظهار داشت: در حال حاضر مشکل کمبود تخت دیالیز نداریم اما به سختی بیماران را پوشش می‌دهیم.

میرزایی با بیان اینکه بر اساس استاندارد بیماران باید در شیفت روز دیالیز شوند، ابراز کرد: اما بخاطر کمبود دستگاه بیماران روزانه در سه شیفت صبح، عصر و شب دیالیز می‌شوند.

بخش دیالیز شهرستان‌های بهار و فامنین راه اندازی شود

وی در بخش دیگری از گفت‌وگو از نبود بخش دیالیز در شهرستان‎های بهار و فامنین خبر داد و گفت: متاسفانه این بیماران برای هر نوبت دیالیز مجبورند به بیمارستان‌های شهر همدان بیایند.

میرزایی با بیان اینکه به کمک خیران سلامت و کمک‌های مردمی میتوانیم بخشی از هزینه های انجام آزمایشات، سونوگرافی، خدمات پزشکی و دارویی بیماران بی بضاعت کلیوی را تامین کنیم، تصریح کرد: مردم می‌توانند در راستای کمک به این بیماران بی بضاعت مبالغ در حد وسع خود را به شماره حساب 0203759190008 نزد بانک ملی خیابان پاسداران و یا شماره حساب 1515 بانک قرض‌الحسنه رسالت واریز کنند./ تسنیم 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان