اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

23. تير 1398 - 8:20   |   کد مطلب: 31300
مایش«عروسی دختر رستم بانو گشسب» به نویسندگی اردشیر صالح پور و به کارگردانی سید محمد جواد کبودراهنگی از ۲۲ تیرماه در همدان به روی صحنه می‌رود.
نمایش «عروسی دختر رستم بانوگشسب» در همدان به روی صحنه می‌رود

به گزارش صبح الوند،  این متن کمدی توسط اردشیر صالح‌پور بر اساس یک منظومه حماسی متعلق به قرن ششم هجری نوشته شده که نویسنده آن منظومه مشخص نیست و مبنای کار نسخه تصحیح شده دکتر روح انگیز کراچی است.

یاسر محمدی، مصطفی بیگی، شیما شادمانی، سید مهرداد کاووسی حسینی، سید امیر حسین فاطمی، علیرضا سجادی، امین فعله گری، احسان آزاد جو، بهنام فراهانی، مرضیه دهقان به عنوان بازیگر در این نمایش حضور دارند.

دختر رستم در این منظومه حماسی ١� � � بیتی که چون شاهنامه در بحر متقارب سروده شده، بانویی زیبا، یل و پهلوان است که تربیت جنگی برادرش فرامرز را بر عهده دارد، در نبردهای بسیار شرکت می‌کند و البته حاضر به ازدواج با خواستگاران خود نیست.

بلاهایی که سر خواستگاران بانو گشسب می آید، تلاش‌های رستم برای راضی کردن دخترش به ازدواج، بستن دستان شوهر در شب عروسی و غیره همه موقعیت‌های کمدی را شکل می‌دهند که صالح‌پور به خوبی آن‌ها را در نمایشنامه درآورده است.

ضرب باستانی و موسیقی توسط مرتضی بختیاری، کمانچه توسط سیما ایمانی، تار توسط علی اکبر خسروی و تنبک توسط سپهر نیک فرجاد اجرا می شود.

به گزارش تسنیم، این نمایش کاری از گروه نمایشی بوعلی است و از ٢٢ تیر تا ٣ مرداد ماه ساعت 19 در مجتمع شهید آوینی به روی صحنه می رود./تسنیم 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان