اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

20. خرداد 1398 - 10:19   |   کد مطلب: 31116
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان، از وجود 16 طرح تغذیه مصنوعی در استان خبرداد و گفت: حجم ذخیره آب تعذیه های مصنوعی 200 میلیون مترمکعب است.

به گزارش صبح الوند، منصور ستوده گفت: تغذیه مصنوعی از سال‌های گذشته در تمام دشت‌های استان انجام شده است کار تغذیه مصنوعی از طریق تزریق آب به زمین انجام شده و بدین ترتیب تغذیه مصنوعی در دشت‌ها رخ می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان تغذیه سفره های آب زیرزمینی، کنترل سیلاب و کاهش خسارات ناشی از آن و کنترل رسوب را از جمله اهداف طرح های تغذیه مصنوعی دانست.
وی تصریح کرد: تغذیه مصنوعی، عملیاتی است که در راستای نفوذ آب حاصل از بارندگی و انحراف آب سطحی رودخانه ها به داخل مخازن ووتزریق به سفره‌های آب زیرزمینی از طریق چاههای تغذیه انجام می‌شود .
وی با اشاره به وجود سدهای استان نیز اظهار داشت: حجم ذخیره آب سد اکباتان 34 میلیون مترمکعب است که با وجود بارش های اخیر به طور کامل ظرفیت آن پر شده است.
ستوده ابراز داشت: حدود ۳ مترمکعب آب بر ثانیه از سد خارج و وارد رودخانه شده تا محیط زیست پایین دست سد نیز بهره‌مند شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان ادامه داد: 1000 لیتر در ثانیه از طریق تصفیه خانه سداکباتان برای مصارف آب شرب شهروندان و مابقی برای حق آبه پایین دست خارج می شود.
وی بیان کرد: مقدار ورودی آب به سد اکباتان همدان ۵ مترمکعب است و از سرریز آن ۳۰۰۰ لیتر آب خارج می‌شود.
وی اضافه کرد: آبی که از سد اکباتان سرریز می‌شود از طریق رودخانه موجب تغذیه دشت‌ها می‌شود.
وی از پر شدن ۱۰۰ درصدی سد آبشینه همدان هم خبر داد و گفت: این سد ذخیره دوم مصرف شرب همدان است که 5 میلیون متر مکعب آب دارد.

دیدگاه شما