اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

31. ارديبهشت 1398 - 13:35   |   کد مطلب: 31050
معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان :
راه اندازی پتروشیمی هگمتانه در اولویت رونق تولید
معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه روند احداث پتروشیمی هگمتانه 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: راه اندازی این طرح شاخص استان در اولویت برنامه های سال رونق تولید است.

به گزارش صبح الوند، حمید بهزادی شریف اظهار داشت: تنها پنج درصد از طرح پتروشیمی هگمتانه باقی مانده که مذاکراتی با ورثه مرحوم «محمدتقی علاقبندیان» برای تزریق اعتبار مورد نیاز صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به تاثیر پتروشیمی هگمتانه در بهبود وضعیت اشتغال استان، ابراز امیدواری کرد: با مساعدت ورثه سرمایه گذار، این طرح تکمیل و امسال به بهره برداری برسد.

 

بهزادی گفت: افزون بر این طرح اشتغالزا، طرح های شاخص دیگری همچون شرکت شیشه و موکت همدان در استان وجود دارد که توسعه آنها در سالجاری انجام می شود.

 

وی تاکید کرد: طرح توسعه این واحدها از دیگر اولویت های بخش صنعت استان است که با جدیت پیگیری می شود.

 

معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان احیا واحدهای تعطیل را از برنامه های مهم در سال رونق تولید ذکر کرد و افزود: عملیات بازرسی و رصد کارخانه ها و صنایع تعطیل در سراسر استان آغاز شده و تا کنون شهرهای رزن و بهار پالایش شده اند.

 

بهزادی گفت: در سالهای قبل بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده اما سوله و ساختمان آنها پابرجاست که با واگذاری به سرمایه گذاران جدید این واحدها به چرخه تولید باز می گردند.

 

وی یادآوری کرد: افزون بر فعال سازی صنایع راکد، راه اندازی برخی واحدهای صنعتی دارای بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

 

معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان افزود: برای این واحدها جواز تاسیس صادر شده اما به دلایلی نیمه کاره مانده اند که اتمام و بهره برداری آنها بسیار اهمیت دارد.

 

وی پیش بینی کرد: تا پایان امسال 20 پروانه بهره برداری صنعتی و تولیدی جدید در استان صادر و برای 222 نفر شغل ایجاد می شود.

 

پتروشیمی هگمتانه در سال 1385 کلنگ زنی شد و اتمام این طرح بزرگ با فراز و فرودهای بسیاری مواجه شده که در سال رونق تولید عزم مسئولان برای راه اندازی آن جدی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما