اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

29. ارديبهشت 1398 - 8:52   |   کد مطلب: 31044
رئیس ستاد بازسازی استان همدان گفت: در سال 1397؛نسبت به سال 96، 12درصد افزایش داشته است.

به گزارش صبح الوند، محمدعلی بادامی، رئیس ستاد بازسازی استان همدان در آیین تودیع و معارفه مسئول ستاد بازسازی عتبات در شهرستان همدان، اظهار کرد:با توجه به اینکه کار ستاد بازسازی عتبات کاری اهل بیتی است چراکه این مجموعه نه دولتی است و نه بخش خصوصی بلکه مجموعه‌ای مردم‌نهاد است که قریب 12سال در استان همدان  فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه شهرهای مریانج و قهاوند مستقل  از همدان فعالیت دارند،ادامه داد: سیاستی که در ستاد تاکنون دنبال شده به اینگونه است که هر شهرستان دارای فردی به عنوان مسئول آن شهرستان فعالیت‌های ستاد را دنبال کند.

بادامی عنوان کرد: خوشبختانه کلیه شهرستان‌ها در استان همدان دارای مسئول هستند که حکم رسمی برای همه آنها ابلاغ شده است.

وی افزود: ارتباط با فرمانداری، شور ای شهر، شهرداری، رؤسای بانک‌ها و نهادهای دیگر و خیرینی که در نهادهای مردمی حضور دارند، سیاست کلی ستاد است لذا مسئولین در این جهت باید فعالیت داشته باشند.

بادامه با اشاره به اینکه ستاد بازسازی عتبات سه مسئولیت نخست جمع‌آوری نذورات، هدایت نذورات به سمت پروژه‌های عتبات و اربعین را بر عهده دارد، گفت: از زمان فعالیت ستاد بازسازی در استان همدان موکب‌ها شکل گرفتند و هر ساله شاهد خدمت رسانی آنها به زائران اربعین حسینی هستیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه تاکنون زیر 10موکب در ستاد فعالیت نداشتند و ستاد چندین ماه از سال را درگیر این موضوع است که نشان‌دهند اهمیت کار است.

وی تأکید کرد: از سال گذشته تاکنون فعالیت موکب‌ها نظامند شده و هر موکب جهت فعالیت خود باید در سایتی که ایجاد شده است، ثبت‌نام و مجوز فعالیت دریافت کند.

رئیس ستاد بازسازی استان همدان گفت: نکته حائز اهمیت این است که ستاد بازسازی عتبات از طریق موکب‌ها در بین مردم شناخته شد چراکه موکب‌ها به نام ستادبازسازی درستا ایام اربعین فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: ستاد بازسازی شهرستان همدان نیز به ستاد استان وابسته بود تا  اینکه در سال 1394 این مرکز از استان منفک شد.

بادامی خاطرنشان کرد: همدان دارای ظرفیت خوبی جهت جذب و تحقق تعهدات ستاد است که متأسفانه تاکنون به خوبی از این ظرفیت استفاده نشده است.

وی بیان کرد:دفتر ستاد بازسازی عتبات شهرستان همدان در محل کانون فرهنگی شهیدان بهادربیگی راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: تبلیغات و اطلاع رسانی مهم‌ترین وظیفه اعضاء ستاد است به طوریکه مردم به خوبی با اهداف ستاد بازسازی عتبات آشنا شوند.

رئیس ستاد بازسازی استان همدان، ارتباط مستمر با نهادها و ادارات را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: حضور در نماز جمعه و فعال کردن بخش بانوان از انتظاراتی است که از ستاد بازسازی عتبات شهرستان همدان داریم.

وی بیان کرد: بررسی شده که 31استان در کل کشور بایدبالغ بر 1000میلیارد تومان آورده داشته باشند که این مبلغ صرف سه پروژه ترفیع گنبد امام حسین(ع)، صحن حضرت زهرا(س) و صحن حضرت زینب(س) و مابقی صرف پروژه‌های کاظمین و سامرا خواهد شد.

بادامی با بیان اینکه همدان در سال 1397؛نسبت به سال 96، 12درصد افزایش داشته است،گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و تورم، استان همدان تاکنون در زمینه تحقق تعهدات به خوبی عمل کرده است.

وی تأکید کرد: شعار امسال کالامحوری است لذا ستاد بازسازی شهرستان همدان باید در سمت کالامحوری فعالیت کند که در این راستا باید با کارخانجات و شهرک‌های صنعتی ارتباط مؤثری برقرار شود و از ظرفیت واحدهای تولیدی و صنعتی همدان به خوبی استفاده شود.

وی در ادامه سخنان خود اورده نقدی ستاد بازسازی عتبات استان همدان را بالغ بر یک میلیارد و100میلیون تومان عنوان کرد و گفت:  هرساله بیش از 50درصد درآمد توسط بانوان همدان محقق می‌شود و در سال گذشته بیش از یک و نیم تن مس و 14کیلو طلا در استان همدان جمع‌اوری شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات استان همدان اذعان کرد: باید توجه کرد که رهبر انقلاب و آیت‌الله سیستانی بر ساخت و توسعه حرم‌های مطهر در عتبات عالیات تأکید دارند و شبهاتی که در این زمینه مطرح می‌شود باید به خوبی تبیین شود.

با افزایش تعهدات، تلاش ستاد باید مضاعف شود

کتابی، معاون جذب ستاد بازسازی عتبات استان همدان نیز اذعان کرد: مسئولیت شهرستان همدان نسبت به سایر شهرستان‌ها سنگین‌تر است چراکه ظرفیتی در شهرستان همدان وجود دارد که سایر شهرستان‌ها از آن برخوردار نیستند.  

وی ادامه داد: تعهد ستاد نسبت به سال گذشته افزایش یافته لذا جهت تحقق آن تلاشی مضاعف را می‌طلبد و با وجود مشکلات اقتصادی در جامعه اعضاء ستاد بازسازی عتبات باید روش‌های مناسبی را جهت جذب شناسایی کرد.

کتابی با بیان اینکه در سال گذشته استان همدان تفاهم‌نامه‌هایی با برخی از دستگاه‌ها منعقد کرده است، بیان کرد: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری همدان نمونه آن است که بر اساس آن مقرر شد شهرداری همدان درخصوص تبلیغات همکاری لازم را داشته باشند.

وی وعده هدیه یک خشت طلا به ستاد بازسازی استان همدان از سوی شهرداری را از دیگر تعهدات دانست و افزود: بر اساس مذاکراتی با اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، بخش‌نامه‌ای از سوی این اداره کل به کلیه مدارس استان ابلاغ شد که مبنی برآن نذورات در مدارس جمع‌آوری شود.

معاون جذب ستاد بازسازی عتبات استان همدان خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با بانک‌ها منعقد شده که مدیر کل بانک انصار همدان مسئولیت آن را بر عهده گرفته و در این راستا کارگروهی را با حضور بانک‌های استان تشکیل داده‌اند.

وی افزود: مذاکراتی با مدیر کل بنیاد شهید همدان انجام شده و مقرر شده تا به کلیه خانواده شهداء اهداف ستاد تبیین و اطلاع‌رسانی شود.

گفتنی است که این آیین با حضور اعضاء اصلی ستاد بازسازی عتبات استان همدان برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما