اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

29. فروردين 1398 - 7:57   |   کد مطلب: 30912
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی همدان با بیان اینکه سال گذشته ۱۷۰ نفر در استان در رابطه با حفاری غیرمجاز و اشیاء تاریخی دستگیر شدند، گفت: استان همدان در دستگیری حفاران غیرمجاز و مجرمان حوزه میراث فرهنگی در سال گذشته رتبه برتر را کسب کرد.

به گزارش صبح الوند، سرهنگ حاجی عزیزی  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال 97 یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان با دستگیری تعداد 170 نفر در رابطه با حفاری غیرمجاز و اشیاء تاریخی رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داد. 

وی در مورد عملکرد یگان حفاظت افزود: عوامل یگان در سطح استان تعامل و همکاری نزدیک با نیروی انتظامی و مراجع قضایی و همچنین ارتباط و تعامل اثربخش با انجمن‌های میراث فرهنگی، شوراها و دهیاری‌ها دارند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان گفت: در سال 97 علاوه بردستگیری 170 نفر در رابطه با حفاری غیرمجاز و اشیاء تاریخی، یگان حفاظت موفق به کشف یک‌هزار و 342 قلم اشیاء اصل و بدل تاریخی شد. 

حاجی عزیزی با اشاره به اینکه در سال گذشته 19 دستگاه فلزیاب بدون مجوز نیز کشف و ضبط شد، بیان کرد: در رصد فضای مجازی تعداد 70 سایت و کانال متخلف در حوزه تبلیغ فلزیاب و خرید و فروش اشیاء و آموزش حفاری شناسایی و جهت برخورد قانونی به مراجع ذی‌صلاح گزارش شده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان