اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

16. فروردين 1398 - 23:43   |   کد مطلب: 30846
خطیب نماز جمعه تهران گفت: مردم درصدی از حقوق و درآمد خود را به حل مشکل سیل‌زدگان اختصاص دهند و یک کار بزرگ ملی شکل گیرد تا برادران و خواهران ما و فرزندان عزیز میهن اسلامی که در این حادثه آسیب دیده اند احساس کنند که ملت ایران در کنار آن‌ها هستند.

به گزارش صبح الوند به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه تهران در مورد بیانیه گام دوم انقلاب گفت: انقلاب، حرکت و مکتبی بالنده و پایدار است که عقبه عقلانی و علمی و پشتوانه معرفتی تکیه‌گاه آن باشد.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: در این روزهای آغاز سال با بارش‌های استثنایی رو به رو شدیم. در یک عصر جدیدی قرار داریم که اثر گام دوم انقلاب است و اثر یک حرکت بلند و تحولات معنوی، انسان دوستی، نیکوکاری در جامعه اسلامی است اثر تحولات آب و هوا و اقلیمی است عصر جدید در رسانه ملی و فراهم آمدن زمینه رویش و درخشش استعدادها و ظرفیت‌های نسل جوان است.

وی بیان داشت: در این تحولات اقلیمی در ۱۳ روز اول سال حدود ۹۰ میلیارد متر مکعب بارش داشتیم که در سال‌های معمولی حداکثر این بالش در طول سال آبی کشور حدود ۴۰۰ میلیارد متر مکعب است. اگر نبود کار بزرگ انقلاب و فرزندان هوشمند انقلاب اسلامی در ساختن سدهای کشور نمی‌دانیم استان‌های کشور چه شرایطی داشتند این سدها خسارات را به حداقل ممکن کاهش داد و بسیج نیروها و حضور موثر مهندسی سپاه و ارتش در کنار مدیران با هدایت فرماندهی معظم کل قوا راه را برای مدیریت این سیل ویرانگر هموار کرد امروز ما ۱۷۲ سد در کشور داریم که هنگام پیروزی انقلاب ۱۹ سد بوده که کار بزرگی با سال‌ها تحریم و جنگ بوده است.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: امروز تقریبا در ۱۷۲ سد کشور بیش از ۵۰ میلیارد مترمکعب آب وجو دارد و ورودی آب به سدها نسبت به سال گذشته تقریباً سه برابر شده است قطعاً برای اقتصاد ایران و تولید برق کشور و از بین رفتن ریزگردها و پر شدن تالاب هایی، چون هورالعظیم و دریاچه ارومیه باعث تحول معنادار در کشور می‌شود و نقش مهمی را در اقتصاد ایفا خواهد کرد.

وی تصریح کرد:، اما باید ملت ایران همانند مردم شریف شیراز که وقتی آن حادثه ایجاد شد خانه‌های مردم این شهر به روی سیل زدگان گشوده شد و در خدمت برادران و خواهران خود قرار گرفتند این کار بزرگ باید تداوم پیدا کند. مردم درصدی از حقوق و درآمد خود را به حل مشکل سیل اختصاص دهند و یک کار بزرگ ملی شکل گیرد تا برادران و خواهران ما و فرزندان عزیز میهن اسلامی که در این حادثه آسیب دیده اند احساس کنند که ملت ایران در کنار آن‌ها هستند.

حجت الاسلام ابوترابی ادامه داد: با این کار دولت‌مردان دور از اخلاق آمریکا بفهمند که ملتی که انقلاب را با اقتدار پاس داشته است با اقتدار از این چالش‌ها عبور می‌کند و نعمت الهی را و رحمت الهی را در این ماه‌ها متوجه خود می‌سازد.

وی خطاب به دولتمردان اظهار کرد: ما برای تولید نیازمند نقشه راه هستیم همان طور که حضرت یوسف (در سوره یوسف) نقشه راه ارائه کرد باید نقشه راه درستی را تعریف کرد و راه را برای هدایت سرمایه‌ها به سمتی که بالاترین مزیت را دارد هموار نمود. کارآفرینان و کسانی که امروز در فضای اقتصادی فعال هستند منابع خود را به سمت تولید واقعی هدایت کنند و کالاهایی که صادر می‌شود باید ارز حاصل از آن‌ها در خدمت اقتصاد ملی قرار گیرد.

حجت الاسلام ابوترابی خطاب به بازرگانان کشورمان تاکید کرد: اگر منافع و مصالح خود را می‌خواهید منافع شما در بازگشت و جریان درآمدهای ارزی به متن واقعی اقتصاد تعریف می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان