اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

9. فروردين 1398 - 23:41   |   کد مطلب: 30813
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: علی‌رغم اینکه تصادفات بین جاده‌ای کاهش‌ یافته ولی شاهد افزایش هفت‌ درصدی جان‌باختگان در جاده‌ها هستیم.

به گزارش صبح الوند به نقل از خبرآنلاین، سردار سیدکمال هادیان‌فر در حاشیه بازدید از راه‌های استان گیلان و در جمع خبرنگاران در خصوص میزان تصادفات و تلفات جاده ای در ایام نوروز اظهار داشت: با تحلیل‌های صورت گرفته 82 درصد از تلفات و تصادفات به وقوع پیوسته چهار علت اصلی دارند که اولین علت، انحراف به چپ در جاده‌هایی است که جدا کننده وسط ندارند.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: سرعت‌های غیر مجاز دومین عامل تصادفات محسوب می شوند و عامل سوم، عدم توجه به جلو می باشد و بیشترین نوع آن استفاده از تلفن همراه است که 27 درصد از مغز انسان را مشغول خود می‌کند و آخرین علت هم خستگی و خواب آلودگی است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در این ایام به علت بارندگی، جاده‌ها لغزنده است و رانندگی در این شرایط باید با احتیاط صورت پذیرد.

وی در ادامه یکی از معضلات ترافیکی کل کشور را موتورسواران و عابران پیاده برشمرد و بیان داشت: با توجه به گزارش رئیس پلیس راه استان گیلان در بحث آموزش فرهنگ ترافیک مختص موتورسواران و عابران پیاده، بسیار برنامه جامع و تاثیرگذاری بوده و نباید از این نوع برنامه‌ها فاصله گرفت.

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان بیشترین تصادفات منجر به فوت را در 30 کیلومتری ورودی شهرها اعلام کرد و از رانندگان خواست، با رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارهای پلیس، سفر خوبی را برای خود و خانواده رقم بزنند.

هادیان فر با تصریح بر اینکه آمار جان باختگان جاده‌ای با افزایش روبه‌رو بوده است، گفت: علی‌رغم اینکه تصادفات بین جاده‌ای کاهش‌یافته ولی شاهد افزایش هفت‌درصدی جان‌باختگان در جاده‌ها هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان