اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

18. اسفند 1397 - 18:44   |   کد مطلب: 30745
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان خبر داد
افزایش 90 درصدی بارندگی در همدان
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از افزایش 90 درصدی بارندگی در سالجاری خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون 317 میلیمتر بارش در استان همدان ثبت شده است.

به گزارش صبح الوند، منصور ستوده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه در سال گذشته 167 میلیمتر بارش در استان همدان ثبت شده است، اظهارکرد: در آمار بلندمدت 210 میلیمتر بارش در استان رخ داده که در مقایسه با افزایش 51 درصدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه ارتفاع بارش برف در استان همدان 30سانتیمتر بوده است، تصریح کرد: بیشترین بارش ها مربوط به شهرستان نهاوند با 441 میلیمتر و کمترین بارشها مربوط به شهرستان فامنین با 240 میلیمتر بوده است.

ستوده با تأکید بر اینکه حجم فعلی سد اکباتان 16.6 میلیون مترمکعب است، خاطرنشان کرد: ورودی سد اکباتان 2000 لیتر در ثانیه و خروجی آن 830 لیتر برثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته ورودی سد اکباتان 1000 لیتر برثانیه بوده است، یادآور شد: با آب شدن برف در بالادست سد، ورودی سد اکباتان بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه حجم سد کلان ملایر کاملاً پر است، عنوان کرد: ظرفیت فعلی سد کلان ملایر  45 میلیون مترمکعب است که به‌طور کامل پر است که دریچه‌های سد را باز کرده و آب به روخانه سرریز می‌کند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان