اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

17. اسفند 1397 - 15:45   |   کد مطلب: 30742
نماینده ولی‌فقیه در همدان با اشاره به اتمام مسئولیتش در کسوت نمایندگی ولی‌فقیه در استان گفت: بسیار خوشحالم یکی از آرزوهای دیرینه بنده محقق شد و مقام معظم رهبری این امانت سنگین که مدت ۱۵ سال بر دوش من گذاشته بودند برداشتند، بنده از ایشان سپاسگزارم

به گزارش صبح الوند،  آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی ظهر امروز در نماز عبادی سیاسی جمعه همدان اظهار داشت: حفظ منابع طبیعی جزو واجب‌ترین واجبات جامعه امروز ما است.

وی با بیان اینکه نهال‌کاری به منزله به جنگ کویر و بیابان‌ها رفتن است و مقام معظم‌ رهبری خود چند اصله نهال غرس کردند افزود: اگر هر نفر یک نهال بکارد حکم تصفیه هوا را دارد و به حفظ آب و خاک و هوای پاک کمک کرده است.

طه محمدی گفت: امروز دولت و ملت وظیفه دارند هر چه در توان دارند برای قشر ایثارگر به‌کار گیرند و دل پدر و مادران ایثارگران و شهدا را به دست آورند.

وی گفت: هر مسئله‌ای که با سرنوشت عموم مردم ارتباط داشته باشد، باید یک نفر هم در آن غایب نباشد و از فرماندهی کل قوا اذن بگیرند.

امام‌‌ جمعه همدان با بیان اینکه یکی از نمادهای زیبا و سرنوشت‌ساز نماز جمعه است اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب در کشور نماز جمعه نداشتیم در حالی که امروز 900 نماز جمعه با کمال شکوه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

طه محمدی با تاکید بر اینکه انقلاب ما اگر تنها دستاوردش نماز جمعه بود، برای ما کافی بود اظهار داشت: اما انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌ها دستاورد داشته است.

وی با بیان اینکه  پیشرفت‌های حوزه غنی‌سازی و فناوری کشور موجب برانگیختگی دشمنان شده و خواب را از چشمانشان ربوده است، گفت: اگر‌ نمازهای جمعه نبود ما در جنگ شکست می‌خوردیم و وای به حال کسانی که نماز جمعه را جدی نمی‌گیرند‌.

طه محمدی افزود: جلوی‌ قحطی و احتکار را گرفتن، حضور زن و مرد در بسیج برای حفظ ارزش‌های دینی و اسلامی از مهمات جامعه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان به فعالیت خیران‌ سلامت اشاره کرد و گفت: خودم هم مدتی در جمع خیران سلامت بوده‌ام. باید فرهنگ‌‌ عمومی جامعه را به سمتی ببریم که در درجه نخست دچار بیماری نشویم تا به دنبال درمان آن بیفتیم. باید عادت‌های غلط زندگی مانند تغذیه نامناسب و استعمال دخانیات را حذف کنیم.

امام جمعه همدان به سربازان گمنام امام زمان(عج) اشاره کرد و گفت: اگر این عزیزان تلاش شبانه روزی نکنند دشمنان امنیت ما را برهم می‌زنند. همه مردم باید برای حفظ و تامین امنیت سهم داشته باشند.

طه محمدی افزود: برخی از پرداخت مالیات فرار می‌کنند در حالی که وقتی از امکانات جامعه استفاده می‌کنیم باید بهای آن را بپزدازیم.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه شاهد کاهش آمار ازدواج و افزایش نرخ طلاق هستیم گفت: مسئله ازدواج اورژانسی‌ترین امر جامعه است لذا باید به سمت ازدواج آسان پیش برویم و جوانان را به ازدواج و نسل آوری تشویق کنیم.

امام جمعه همدان اعلام کرد: مقام معظم رهبری این امانت سنگین را از دوش بنده برداشتند و نماینده‌ای از تبار خودتان را در دارالمومنین مشخص کردند.

طه محمدی با بیان اینکه از هفته آینده  آیت‌الله شعبانی که جوانی مومن و متدین است نماز جمعه را برپا می‌کند تصریح کرد: سال‌ها قبل بارها استعفای خود را نوشتم اما هر چه تلاش کردم این استعفا قبول نشد. در هر حال اکنون خوشحالم که این خواسته محقق شد.

نماینده مردم استان همدان در خبرگان رهبری گفت: در طول این 40 سال تلاش با وجود داشتن همسر و فرزندانم، تلاش شبانه روزی کرده‌ام.

طه محمدی گفت: از سال 83 که به عنوان امام جمعه معرفی شدم آنچه در توانم بود کوتاهی نکردم و امیدوارم خداوند هم قبول کند.

وی اظهار داشت: به جرات می‌گویم هیچ طلبه‌ای در استان‌ همدان به اندازه من از شما مردم محبت ندیده است.

امام‌ جمعه همدان با تاکید بر اینکه نماز جمعه برای خدا است عنوان کرد: نماز جمعه را بلوکه و تقسیم نکنیم. سفارش می‌کنیم استقبال خوبی آیت الله شعبانی داشته باشید.

طه محمدی با بیان‌ اینکه نماز جمعه همدان یکی از باشکوه‌ترین نماز جمعه‌های کشور است، گفت: امیدوارم این شکوه و عظمت در آینده هم ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: من همواره کنار شما هستم‌ و هرگز شما را رها نخواهم کرد. در جلسات و موضوعات تفسیر در خدمت مردم عزیز هستم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه برای ساخت مصلای بزرگ همدان تلاش کردیم که امیدوارم به سرانجام برسد گفت: برای احداث جامعه الزهرا 5 هکتار زمین در محل روبه‌روی ترمینال همدان گرفتیم تا تمام خواهران بیایند و علوم دینی را فرا بگیرند که به سرانجام نرسید. بنابراین این امانت را تحویل می‌دهم.

وی اظهار داشت: به همه شما نمازگزاران علاقه قلبی دارم و از شما طلب حلالیت می‌کنم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان