اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

23. آبان 1397 - 23:25   |   کد مطلب: 30158
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند از اعزام و خدمات رسانی کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم نهاوند خبر داد.

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم،  مومنعلی دارابی عصر امروز در جمع با خبرنگاران، اظهار داشت: با هدف ترویج عدالت در سلامت و دسترسی مردم روستاها و مناطق دور افتاده شهرستان نهاوند و ارتقای سلامت دهان و دندان، کلینیک‌های سیار دندانپزشکی به مدت سه ماه به مناطق محروم شهرستان اعزام شد.

وی تصریح کرد: کلینیک سیار دندانپزشکی از تاریخ 20 آبان ماه امسال به مدت سه ماه در روستاهای کمتر برخوردار شهرستان خدمات دندانپزشکی ارائه می‌دهند.

دارابی افزود: کلینیک سیار دندانپزشکی به روستاهای محروم شهرستان که از مراکز خدمات جامع سلامت بی‌بهره هستند و یا در نقاطی از شهرستان که دسترسی گروه‌های هدف به این مراکز سخت است اعزام می‌شود و به روستائیان خدمات ارائه می‌دهد.

وی عنوان کرد: این کلینیک در قالب یک دستگاه یونیت مجهز به تمامی امکانات دندانپزشکی همه خدماتی که در مراکز خدمات جامع سلامت قابل انجام است، ارائه می‌دهد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند بیان کرد: خدمات دندانپزشکی در روستاها برای جامعه هدف شامل دانش‌آموزان زیر 14 سال و زنان باردار و شیرده به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

دارابی گفت: خدمات دندانپزشکی قابل ارائه در کلینیک سیار شامل ترمیم و پرکردن دندان، جرم گیری، سیلانت تراپی، کشیدن دندان، رادیوگرافی دندان، درمان پالپ زنده، وارنیش فلوراید و سایر خدماتی است که بیمار نیاز دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان