اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

3. مهر 1397 - 11:34   |   کد مطلب: 29871
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان:
امسال 180 حلقه چاه غیرمجاز در همدان مسدود شد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: از نیمه دوم سال 93 تا کنون 2920 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان پر و مسدود شده است

به گزارش صبح الوند، مهندس منصور ستوده با بیان اینکه چاه‌هایی که از سال 93 مسدود شده 104 کیلو متر عمق داشته است، افزود: در سالجاری 180 حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده که 12 میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شده است.

وی با اشاره به نصب کنتور بر روی چاه‌های کشاورزی، شرب و صنعتی عنوان کرد: از سال 93 تا کنون 3863 دستگاه کنتور هوشمند آب، برق و الکترومغناطیس که قابلیت شارژ از راه دور را دارند، بر روی چاه‌های کشاورزی، شرب و صنعتی نصب شده است.

ستوده خاطرنشان کرد: در شهرستان اسدآباد 602 دستگاه، بهار 466 دستگاه، تویسرکان 295 دستگاه، رزن 362 دستگاه، فامنین 296 دستگاه، کبودراهنگ 315 دستگاه، ملایر 487 دستگاه، نهاوند 345 دستگاه و در شهرستان همدان هم 695 دستگاه کنتور با اعتبارات موجود و همکاری مالکان نصب و راه‌اندازی شده است.

وی در رابطه با وضعیت سدهای استان نیز عنوان کرد: حجم فعلی سد اکباتان 19 میلیون مترمکعب است که 53 درصد از حجم آن پر بوده و از تمام آن برای مصرف شرب با سرعت 1150 لیتر در ثانیه استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان  بیان کرد: همچنین سد آبشینه با یک میلیون مترمکعب آب در مواقع اضطراری برای آب شرب است که البته فعلا از آن استفاده نمی‌شود.

وی ادامه داد: حجم سد کلان ملایر 36 میلیون مترمکعب است که حق‌آبه‌های کشاورزی از آن تأمین می‌شود اما هنوز تصفیه‌ و خط آبرسانی آن تأمین نشده است.

ستوده با بیان اینکه حجم فعلی سد تویسرکان 6 میلیون مترمکعب است، یادآور شد: سد تویسرکان هم با 6 میلیون مترمکعب آب برای مصارف شرب و حق‌آبه کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان در پایان خاطر نشان کرد: از اوایل یا اواسط مهرماه در نظر داریم با تأمین حق‌آبه‌های کشاورزی از رودخانه‌های دره‌مرادبیگ، عباس‌آباد و خاکو، برداشت کمتری از سد اکباتان داشته باشیم.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان