اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

23. مرداد 1397 - 13:33   |   کد مطلب: 29722
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان از بازگشت ملک موقوفه بانک ملی به شاهزاده حسین(ع) همدان خبر داد و گفت: ساختمان بانک ملی به هیچ وجه تخریب نمی‌شود بلکه به مکان فرهنگی تبدیل شده و دسترسی مردم به امامزاده نیز آسان خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان

به گزارش صبح الوند، حجت‌الاسلام محمد کاروند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، از بازگشت ساختمان موقوفه بانک ملی به بارگاه شاهزاده حسین(ع) همدان خبر داد و اظهار کرد: از آنجا که مدت‌ها پیش پیگیر این موضوع بودیم، امروز با جلسه‌ای که با وزیر اقتصاد، رئیس بانک ملی کشور، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار همدان، نمایندگان همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی داشتیم خوشبختانه نتایج خوبی این زمینه به دست آمد.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار بود که مصوبه خوبی نسبت به بانک ملی در این جلسات به تصویب رسید، افزود: به تعاملات خوبی نسبت به موقوفه بانک ملی رسیده‌ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان بیان کرد: با توجه به اینکه عرصه و اعیان بانک ملی طبق اسناد اداره ثبت، موقوفه است؛ قرار بر این شد که در جلسات بعدی نیز این موضوع مطرح شود تا بانک ملی به جای دیگر منتقل شود.

وی با بیان اینکه قرار بر این شده با برگزاری جلساتی، استانداری همدان زمینی در اختیار بانک ملی قرار دهد تا مکان فعلی به موقوفه بازگردد، خاطرنشان کرد: امروز توافقاتی حاصل شد که ساختمان موقوفه به امامزاده حسین(ع) برمی‌گردد و این حاصل تلاش دو ساله ما با همراهی نماینده ولی فقیه، استاندار و نمایندگان همدان در مجلس است.

کاروند با بیان اینکه امامزاده حسین(ع) در گذشته موقوفات زیادی داشته که برخی از بین رفته و برخی موجود و در دفاتر ثبتی به نام ملک امامزاده شناخته شده است، گفت: بیش از یک‌هزار و 200 متر ملک امامزاده در تصرف بانک ملی است که بر می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه از سال 1336 در آن مکان، بانک ملی ساخته شده که قبلاً به صورت سقاخانه و توت‌زار بوده است، افزود: سال 1312 افرادی ملک را تصرف کرده و سال 1336 آن را به بانک ملی فروخته‌اند.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی با نظر امام(ره) که فرمود «موقوفات باید برگردد»، قانونی وضع شد که در سال 77 رأی بر ابطال سند مالکیت عرصه و اعیان بانک ملی داده شد، گفت: با برگشت ساختمان بانک ملی به امامزاده، باید مراحلی طی و اعتباراتی در نظر گرفته شود و زمینی در اختیار بانک ملی قرار گیرد تا در جای دیگر این بانک ساخته شود.

وی با تأکید بر اینکه به دنبال تخریب ساختمان بانک نیستیم و باید همین وضعیت حفظ شود، تصریح کرد: ساختمان بانک ملی زیبایی خاصی به میدان امام (ره) داده و قصد ما نیز بر این نیست که آن را تخریب کنیم.

وی بیان کرد: به دنبال آسان کردن دسترسی مردم به امامزاده حسین(ع) و تبدیل بانک ملی به مکان فرهنگی هستیم تا زیر نظر امامزاده خدمات فرهنگی به مردم ارائه شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان