اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

16. مرداد 1397 - 19:39   |   کد مطلب: 29676
فرهان هاک سخنگوی سازمان ملل متحد با تاکید بر این که «این سازمان مانند گذشته از توافق هسته‌ای با ایران حمایت خواهد کرد.»، تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای انجام اقدام ضدایرانی پیامد خروج آمریکا از برجام را استفاده از زور ارزیابی کرد.

به گزارش صبح الوند به نقل از ایرنا، پایگاه اینترنتی رادیو اروپا یک امروز (سه شنبه) با اعلام این خبر گفت: هاک در یک نشست خبری افزود سازمان ملل از تمام کشورها می خواهد به برجام که سال 2015 میان ایران و 1+5 امضا شد، پایبند بمانند.

وی اظهار کرد: به اعتقاد آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، توافق هسته ای با ایران طرحی جامع و نمونه ای خوب از تلاش دیپلماتیک برای حل و فصل بحران های جهانی است.

هاک ادامه داد: سازمان ملل همچنان به توافق هسته ای با ایران پایبند است و دبیرکل نیز همه کشورها را به حمایت از این توافق تشویق می کند.

روز گذشته (دوشنبه) نیز اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که قوانین مسدودساز این اتحادیه برای مقابله با اقدامات آمریکا علیه ایران از روز سه شنبه اجرایی می شود.

این بیانیه می افزاید: برجام عنصری کلیدی در معماری منع اشاعه هسته ای در جهان، توافقی سرنوشت ساز برای امنیت اروپا، منطقه و کل جهان محسوب می شود. انتظار داریم ایران همچنان به طور کامل به تمامی تعهداتش در قبال توافق هسته ای عمل کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان