اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

10. مرداد 1397 - 9:06   |   کد مطلب: 29644
تاکید رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان:
شهرداری در عمل به پویش "نه به کیسه های پلاستیکی" پیشگام باشد
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداری در پویش نه با کیسه های “پلاستیکی “پیشگام باشد.

به گزارش صبح الوند، رضوان سلماسی با اشاره به راه پویش «همه داناییم برای نه به کیسه‌های پلاستیکی»  توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان اظهار کرد: این اقدام بسیار ارزشمندی است که باید با جدیت دنبال شود.

سلماسی اضافه کرد: پویش « نه به کیسه‌های پلاستیکی» به عنوان یک کار فرهنگی بازتاب خوبی در سطح کشور داشت که امیدواریم به خوبی پیش رفته و فرهنگ ان نهادینه شود.

وی اظهار کرد: انتظار می رود با راه اندازی این پویش و حرکت ارزشمند تمام بخشهای شهرداری در این برنامه شرکت کنند و به عنوان الگو خود سازمان مدیریت پسماند که متولی پویش است استفاده از کیسه های پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف را به حداقل برساند.  

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: با توجه به پویشی که شروع شده انتظار می رفت به عنوان یک اصل اساسی و مهم در بحث محیط زیست، حداقل در افتتاح برنامه های این پویش بیشتر مدیران شهرداری حضور می یافتند که متاسفانه شاهد حضور کمرنگ آنها بودیم.

سلماسی همچنین برای نهادینه کردن پویش نه به کیسه های پلاستیکی تاکید کرد : سازمان پسماند باید در راستای استفاده حداقلی از کیسه های پلاستیکی ، کیسه های جایگزین استفاده کند تا با توجه به اینکه شهرداری شروع کننده این پویش بوده مردم هم با آنها همراه شوند و  اگر این موضوع از طرف شهرداری که خود متولی است رعایت نشود این پویش با موفقیت روبرو نخواهد بود.

وی با اشاره به مصوبه شورا در عدم استفاده از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف و تفکیک زباله تاکید کرد: شهرداری باید این مصوبه را اجرایی کند.

وی در ادامه با اشاره به آسیب های زیست محیطی کیسه ها و ظروف پلاستیکی، افزود: شهروندان می توانند با استفاده از کیسه های پارچه ای  و تجزیه پذیر هنگام خرید مایحتاج خود، در راستای نهادینه کردن فرهنگ « نه به کیسه های پلاستیکی» به محیط زیست کمک کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان