اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

19. تير 1397 - 8:08   |   کد مطلب: 29557
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان :
۲۳ میلیون دلار کالا از گمرک استان همدان صادر شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در سه‌ماهه نخست امسال صادرات استان از گمرک به ارزشی ۲۳ میلیون ۵۵۶ هزار دلار بوده است، گفت: تراز تجاری استان همدان مثبت و بالغ بر ۱۹.۳ میلیون دلار است.

به گزارش صبح الوند، حمیدرضا متین در مورد آخرین آمار صادرات از استان همدان اظهار داشت: در سه‌ماهه نخست امسال صادرات استان از گمرک همدان به ارزشی 23 میلیون 556 هزار دلار بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه وزن کالاهای صادراتی سه‌ماهه امسال 53 هزار و 988 تن بود، افزود: واردات کالا از گمرک همدان نیز در سه‌ماهه امسال 4 میلیون و 252 هزار دلار به وزن یک هزار و 197 تن بوده است.

 

متین بیان کرد: از 4 میلیون و 252 هزار دلار کالای وارداتی به استان 180 هزار دلار معادل 4.3 درصد کالای مصرفی، سه میلیون و 380 هزار دلار معادل 79.5 درصد کالای واسطه‌ای و 691 هزار دلار معادل 16.3 درصد خطوط تولید بوده است

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه تراز تجاری استان مثبت و بالغ بر 19.3 میلیون دلار است، عنوان کرد: حجم مبادلات تجاری استان بالغ بر 27.8 میلیون دلار است.

 

متین با تأکید بر اینکه صادرات بخش صنعت 8 میلیون و 58 هزار دلار و وزن 43 هزار تن بوده است، تصریح کرد: بخش صنعت 34.2 درصدی از صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

 

وی با اشاره به اینکه در بخش صنعت سیمان با صادرات یک‌میلیون و 710 هزار دلار چهارمین کالای صادراتی استان است، بیان کرد: سیمان 7.2 درصد از صادرات استان را از آن خود کرده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه موتور کولر یک‌میلیون و 51 هزار دلار از صادرات بخش صنعت استان را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: گونی پلاستیکی نیز یک‌میلیون و 35 هزار دلار از صادرات بخش صنعت را شامل می‌شود.

 

متین با اشاره به اینکه ظروف تفلون با 956 هزار دلار و چینی‌آلات بهداشتی با 785 هزار دلار صادرات از دیگر اقلام عمده صادراتی استان و در بخش صنعت است، تأکید کرد: بخش صنعت شامل 48 قلم کالای صادراتی است.

 

وی با بیان اینکه صادرات بخش معدن استان یک‌میلیون و 407 دلار و 5.9 درصد از صادرات استان را شامل می‌شود، ابراز کرد: خاک فرو سیلیس با صادرات یک‌میلیون و 377 هزار دلار جز 10 قلم کالا عمده صادراتی استان است و بخش معدن شامل پنج قلم کالا صادراتی بوده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تأکید بر اینکه صادرات در بخش مواد شیمیایی یک‌میلیون و 445 هزار دلار بوده است و سهمی برابر 6.1 درصد از صادرات استان بوده است، اظهار داشت: وازلین با یک‌میلیون و 89 هزار دلار از اقلام مهم صادراتی این بخش و جز چهار قلم کالای صادراتی بخش مواد شیمیایی است.

 

متین با اشاره به اینکه بخش کشاورزی استان 9 میلیون و 290 هزار دلار از صادرات استان را به خود اختصاص داده است، افزود: بخش کشاورزی 39.4 درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

 

وی با بیان اینکه کشمش اولین کالای صادراتی استان با صادرات 5 میلیون و 271 هزار دلار است، عنوان کرد: کشمش 22 درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان