اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

14. تير 1397 - 12:16   |   کد مطلب: 29524
معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب همدان ضمن تأکید بر اینکه در تویسرکان قطعی آب نخواهیم داشت، گفت: در تویسرکان 200 لیتر آب تولید می‌شود در حالی که نیاز مصرفی آب در تویسرکان 180 لیتر بوده و 20 لیتر در ثانیه اضافه تولید است.

به گزارش صبح الوند، حمیدرضا نیکداد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در خصوص وضعیت آب تویسرکان در تابستان امسال اظهار کرد: هیچگونه نگرانی در خصوص کمبود آب وجود ندارد و مردم این شهرستان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در شهر تویسرکان 130 لیتر در ثانیه ظرفیت تولید آب از چاه‌ها داریم و با توجه به ساخت پکیج تصفیه آب ظرفیت تصفیه 70 لیتر در ثانیه آب را از سد سرابی داریم.

معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب همدان بیان کرد: تأمین آب تویسرکان از سد سرابی تویسرکان طی دو سال گذشته انجام شده و امسال تا 70 لیتر در ثانیه آب می‌توانیم از سد برداشت و تصفیه کنیم.

وی با بیان اینکه در مجموع تولید 200 لیتر آب شامل 130 لیتر در ثانیه از چاه‌ها و 70 لیتر در ثانیه از سد سرابی تأمین آب تویسرکان است، بیان کرد: این در حالی است که نیاز مصرفی آب در تویسرکان 180 لیتر است که 20 لیتر در ثانیه نیز اضافه تولید داریم.

نیکداد با تأکید بر اینکه ممکن است با صلاحدید بهره‌بردار و مدیر آبفای تویسرکان در مواقعی به برخی چاه‌ها نیز خاموشی داده شود، افزود:‌ در این صورت به چاه‌ها استراحت داده و در بازسازی چاه‌ها نیز کمک می‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر از نظر کمیت مشکلی در آب تویسرکان نداریم و در این صورت قطعی نیز نخواهیم داشت زیرا حجم ذخیره آب سد سرابی نیز مناسب است و تا پایان تابستان می‌تواند کمک کند.

معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب همدان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال در همه شهرها منابع تأمین آب پیش‌بینی شده و مشکلی از نظر تأمین آب نداریم، تنها شهری که ممکن بود دچار مشکل شود، همدان بود زیرا بخش زیادی از منابع تأمین آب همدان از منابع آب سطحی بود.

وی با اشاره به اینکه 72 درصد از آب شهر همدان منابع سطحی تأمین می‌شود، گفت: با توجه به کاهش بارندگی‌ها که سال 96 رخ داد و محدوده 40 درصد عقب‌تر از میزان بارش‌ها در سال‌های قبل بود، نگران بودیم که اردیبهشت ماه بارش‌ها زیاد شد و اکنون هیچ شهری مشکل آب نداریم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان