10. تير 1397 - 22:19   |   کد مطلب: 29475
رئیس هیئت سوارکاری استان همدان گفت: کم شدن زمان جشنواره اسب اصیل عرب از ۳ روز به ۲ روز به درخواست مسئول فنی مسابقات بوده و در طول برگزاری ۱۱ هزار نفر از این جشنواره دیدن کردند.

به گزارش صبح الوند، وحید برقعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان این که پیش از آغاز مسابقات 70 راس اسب اصیل عرب برای شرکت در جشنواره اسب اصیل عرب به میزبانی شهرستان بهار ثبت نام کرده بودند اظهار داشت: در نهایت 56 راس اسب در این جشنواره حاضر شدند و به رقابت پرداختند.

وی افزود: در این جشنواره اسب‌هایی از استان‌های البرز، تهران، کرمان، یزد، کردستان، کرمانشاه، خوزستان و همدان شرکت کردند.

برقعی در پاسخ به این سوال که چرا مدت زمان برگزاری جشنواره از 3 روز به 2 روز کاهش یافت گفت: با توجه به نظر مسئول فنی مسابقات و موافقت سرکلانتر مسابقه زمان این جشنواره از 3 روز به 2 روز کاهش یافت.

وی با بیان این که در طول برگزاری جشنواره اسب اصیل عرب در همدان 11 هزار نفر از آن دیدن کردند تصریح کرد: با وجود کاستی‌های موجود جشنواره به خوبی برگزار شد و میهمانان داخلی و داوران خارجی حاضر در این مسابقات از برگزاری جشنواره رضایت داشتند.

وی تاکید کرد: این مسابقات در رده‌های سنی اسب‌های یک و نیم ساله تا 6 ساله برگزار شد و اسب‌های اول تا سوم هر رده سنی با نظر داوران مشخص شدند و به اسب‌های برتر نیز جوایزی اهدا شد.

برقعی با اشاره به این که جشنواره اسب اصیل عرب اولین اتفاق مهم در استان همدان در بخش رویداد همدان 2018 بود گفت: این جشنواره در معرفی ظرفیت‌های همدان در بخش سوارکاری، پرورش اسب و همچنین جذب گردشگر موفق عمل کرد و از آنجا که این مسابقات از 2 تلویزیون مجازی به صورت مستقیم پخش شد و به مرور بخش‌هایی از این مسابقات از شبکه 3 و ورزش پخش می‌شود توانست در معرفی ظرفیت‌های همدان در بخش سوارکاری و گردشگری موفق عمل کند.

وی تصریح کرد: جزیره شادی محل برگزاری این جشنواره یک ظرفیت مناسب و بی‌نظیر در بخش گردشگری استان است و مسئولان این مکان قصد دارند جزیزه شادی را به پایلوت جشنواره‌های مختلف سراسری تبدیل کنند. هیئت سوارکاری استان همدان هم از این ظرفیت استفاده می‌کند و بی‌تردید جشنواره‌های اسب اصیل به میزبانی شهرستان بهار و جزیره شادی باز هم برگزار می‌شود.

برقعی خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره در جلب توجه خانواده‌ها به رشته سوارکاری و همچنین معرفی صنعت پرورش اسب استان همدان به سایر استان‌ها نیز موفق عمل کرد و ما در آینده با رفع برخی از نواقص، از جشنواره‌های بیشتری میزبانی می‌کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان