30. خرداد 1397 - 14:18   |   کد مطلب: 29394
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه واریز قسط اول پاداش پایان خدمت فرهنگیان از 10روز آینده آغاز می‌شود، گفت: این معوقات که مربوط به بازنشستگان سال 96 است را در سه مرحله تسویه می‌کنیم.

به گزارش صبح الوند به نقل از ایرنا، سید محمد بطحایی با اشاره به اینکه پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا شهریورماه پرداخت می شود، اظهار داشت: نظر بر این بود که به ترتیب اولویت بازنشستگی، پاداش ها 100درصد پرداخت شود اما نمایندگان معلمان بازنشسته اعلام کردند در سه قسط و به همه پرداخت شود.
وی با اشاره به اینکه هنوز هیچ وزارتخانه‌ای پاداش پایان خدمت کارکنان خود را پرداخت نکرده است، تصریح کرد: پس از تجمع چند روز قبل معلمان بازنشسته، 6 نفر از نمایندگان آنها به دفتر بنده آمده و مسائل خود را مطرح کردند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: به این نمایندگان توضیح دادم که هیچ وزارتخانه‌ای پاداش 96 کارکنان خود را پرداخت نکرده است البته در این مورد منظور شرکت‌ها نیست و ممکن است فردی همسر یا اقوامش در بانک یا شرکت‌های دولتی باشد و پاداش خود را دریافت کرده باشد که رویه آنها متفاوت است.
بطحایی با اشاره به اینکه اولین وزارتخانه‌ای که بنا بر تاکید دولت، پاداش پایان خدمتشان پرداخت می‌شود، آموزش ‌و پرورش است، گفت: پاداش پایان خدمت معلمان نسبت به سایر کارمندان تا حدودی پایین‌تر است و ممکن است کارمندی در یک وزارتخانه‌ 150 میلیون تومان پاداش بگیرد اما معلمی داریم که 70 تا 80 میلیون تومان پاداش دارد.
شماری از فرهنگیان بازنشسته دوشنبه 28 خردادماه با تجمع صنفی مقابل ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش نسبت به تاخیر 9 ماهه در پرداخت پاداش پایان خدمت خود اعتراض کردند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان