اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

20. آذر 1396 - 17:37   |   کد مطلب: 27710
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان ضمن تکذیب خبر قطعی شدن اجرای طرح آب‌نما در راستای اجرای پروژه پیاده‌راه‌سازی در میدان امام خمینی(ره) شهر همدان، گفت: طی روزهای اخیر آثار جدیدی در میدان کشف نشده است.
اب نمای میدان

به گزارش صبح الوند، علی مالمیر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، تصریح کرد: کاوش‌ها همچنان در میدان امام ادامه دارد اما پس از کشف دو تابوت سنگی، به تازگی آثار جدیدی در این منطقه کشف نشده است. 

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح موزه در میدان امام به نتیجه کاوش‌ها وابسته است، در صورتی‌که آثاری کشف شود که ظرفیت احداث موزه را داشته باشد، سایت موزه در میدان امام احداث و در غیر این‌صورت طرح آب‌نما اجرا می‌شود اما تا کنون اجرای هر کدام از این دو طرح قطعی نشده وابسته است. 

مالمیر با بیان اینکه زمان مشخصی برای کاوش‌ها درنظر نگرفته‌ایم، افزود: در صورتی‌که به آثار تاریخی برخورد کنیم کاوش‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و در صورتی‌که شاهد آثاری نباشیم کاوش‌ها را ادامه نمی‌دهیم. 

وی در پایان گفت: هیچ‌گونه پیش‌بینی در زمینه احداث موزه نمی‌کنیم چرا که ایجاد سایت موزه به آثار کشف شده بستگی دارد و باید منتظر نتیجه کاوش‌ها باشیم.

به گزارش ایسنا؛ در فضای مجازی این متن منتشر شده بود: «طبق شنیده‌ها اجرای آب‌نمای میدان امام قطعی شد و آثار پیدا شده در زیر سقف ماندگار می‌شوند و آب‌نما بر روی سقف اجرا می‌شود.» بنابراین خبرگزاری ایسنا بر حسب وظیفه این موضوع را پیگیری کرد که با تکذیب مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان مواجه شد. 

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان