اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

5. آذر 1396 - 8:00   |   کد مطلب: 27506
مسئول کانون پیشکسوتان سپاه ناحیه همدان گفت: بسیار خرسندم که مدل پرافتخار بسیجی را بر سینه دارم و هیچ چیزی را با این مدال عوض نمیکنم و بالاترین ارزشی که در جامعه اسلامی ما وجود دارد کلمه پر مصمای بسیجی است .
فرمانده بسیجی پیشکسوت

به گزارش صبح الوند، نیروهای بسیجی همواره در حساسترین مقاطع کشور با بصیرت و حضور به موقع خود توطئه های دشمنان انقلاب را خنثی کرده اند به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج بر آن شدیم تا با یکی از پیشکسوتان بسیجی همدانی مصاحبه ای داشته باشیم.

 

فرمانده  پیشکسوت بسیجی، سرهنگ پاسدار محمدرضا غلامی پاک که تمام عمر خود را وقف بسیج کرده است به بیان زمان ورود خود به بسیج پرداخت و گفت:از سال اول راهنمایی همزمان با آغاز دفاع مقدس در سال 59 این توفیق را داشتم  که به عنوان یک بسیجی در خدمت نظام و انقلاب اسلامی نوپا باشم.

 

غلامی پاک اظهار کرد:  از همان موقع تا به الان این مدل پرافتخار بسیجی را بر سینه دارم و هیچ چیزی را بااین مدال عوض نمیکنم و بالاترین ارزشی که در جامعه اسلامی ما وجود دارد کلمه پر معنای بسیجی است .

 

مسئول کانون پیشکسوتان سپاه ناحیه همدان  ادامه داد: در سن 15 سالگی وارد جبهه شدم و در سن 16 سالگی به اسارت دشمن درامدم و حدود 5 سال در زندان  دژخیمان بعثی بودم و بعد از ان هم که برگشتم توفیق خدمت به بسیج راتا به الان  داشتم و امیدوارم که خداوند توفیق دهد سالهای سال به عنوان خادم بسیجیان در بسیج بتوانم خدمت کنم.

 

 

این  پیشکسوت بسیجی با بیان اینکه هیچ وقت سپاه را به عنوان یک نیروی صرفا نظامی نشناختم گفت:حدود 40 سال از این تشکیلات می گذرد اما هیچ وقت سپاه را به عنوان یک نیروی نظامی نمیبینم لذا از همان روزهای اولیه کار هم  تعدادی از معلمین ما سپاهی بودند، سپاهیانی که اگر فرصت میکردند  در مدارس هم حضور پیدا میکردند مباحث دینی و قران را درس میدادند.

 

وی ادامه داد:خداوند  رحمت کند معلم و پاسدار شهید حسین شکراییان که  معلم دینی و قران من در سال اول راهنمایی بود از اخلاق و منش این معلم که بعدها به شهادت رسید من با سپاه اشنا شدم و به عنوان یک بسیجی وارد تشکیلات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شدم.

 

غلامی پاک با بیان اینکه جوان های امروز هم کمتر از جوانهای دوران دفاع مقدس نیستند گفت: بنا به  فرمایش مقام معظم رهبری این جوانها نه تنها کمتر از جوانهای  دوره دفاع مقدس نیستند بلکه در اعتقادشان عمیق تر هستند.

 

وی با اشاره به رشادت های جوانان نسل امروز در سوریه گفت: جوانان بسیجی این نسل همچون شهید حججی ها بالاتر از دفاع مقدس و صحنه عاشورا را برای مردم به تصویر کشیدند

 

این فرمانده پیشکسوت بسیجی اضافه کرد: شهیدهمدانی  به عنوان حبیب بن مظاهر و شهید حججی به عنوان علی اکبرزمان ما واقعا این فرمایش مقام عظمای  ولایت  تاییدکردند.

 

وی به بیان فضایل بسیج پرداخت و گفت: در وصف بسیج همین بس که  امام (ره) با آن عظمتی که داشت ارزو می کند و میگوید خدایا من را با بسیجیانم محشور گردان.

 

غلامی پاک تصریح کرد: اگر یک مقداری بر فرمایش حضرت امام (ره) تامل کنیم متوجه خواهیم شد بسیجی بودن چه ارزش والایی است که به لطف خدا نصیب ما شده  است.

 

مسئول کانون پیشکسوتان سپاه ناحیه همدان در پایان با بیان اینکه اولین وظیفه بسیجی گوش به ولایت بودن در تمام مسائل و موضوعات جامعه اسلامی است گفت: امیدوارم که خداوند  توفیق بدهد  بتوانیم به عنوان یک  بسیجی وظایفمان را به خوبی انجام دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان