اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

2. آذر 1396 - 13:12   |   کد مطلب: 27467
فرمانده سپاه ناحیه همدان با اشاره نقش حرکات بسیجی و جهادی در پیروزی جبهه مقاومت گفت: رمز کلیدی حل تمام مشکلات کشور با روحیه جهادی و بسیجی امکان پذیر است و کلیدی که بقیه دوستان می گویند چندان کلید کارگشایی نیست .

سرهنگ پاسدار حسن برزگردر گفتگو با صبح الوند، ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت گفت: با توجه به اینکه  این جنگ به اعتقاد بسیاری از کارشناسان یک بحث کوچکی نبود و توطئه ای بود که برخی از کارشناسان زبده سیاسی بخاطر حمایت 35 کشور از داعش  آن را جنگ جهانی می نامیدند این پیروزی اهمیت بسزایی دارد .

 

فرمانده سپاه ناحیه همدان با اشاره به حمایت کشورهای اروپایی از جریان های تکفیری گفت:  کشورهای اروپایی  در همه زمینه ها  از جمله نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات، حمایت های مالی و مادی  به حمایت از داعش پرداختند.

 

وی افزود: در راس همه اینها اسراییل جنایتکار پشت گروه های تکفیری بود و  با بردن مجروحان آنها به بیمارستانهای خود و دیدار نخست وزیر اسرائیل از این تکفیری ها حمایت خود را علنی کرد.

 

سرهنگ برزگر به حمایت های رژیم آل سعود از جریان تکفیری پرداخت و  ادامه داد: این یک توطئه سنگینی بود که در راس همه آنها آمریکا شیطان بزرگ بود که چندین سال روی اینها کار و برنامه ریزی کرده بود، که از این فرصت جریان های تکفیری به نفع خودشان استفاده کنند و این آتش را به دامن جهان اسلام و اسلام واقعی انداخته بودند.

 

*هدف از تشکیل جریان های تکفیری ضربه به ایران بود

وی با بیان اینکه هدف تشکیل جریان های تکفیری به طور حتم ضربه به ایران اسلامی بود گفت: دشمنان ایران این فتنه بزرگ را در منطقه غرب اسیا در عراق  و سوریه شعله ور کردند و هدفشان این بود که قطعا آن را به ایران بکشانند.

 

 

فرمانده سپاه ناحیه همدان  ادامه داد:  جنایتکاران داعشی  علنا در مصاحبه های خود داد می زدند و می گفتند به سمت ایران خواهیم آمد و شهرهای ایران را با خاک یکسان خواهیم کرد و به لطف خدا هیچ  کدام نتوانستند غلطی بکنند.

 

*پیروزی جبهه مقاومت، پیروزی جبهه حق است

وی پیروزی جبهه مقاومت را، پیروزی جبهه حق دانست و گفت: در این پیروزی به نوعی همه مردم عراق، سوریه و دولت هایشان که پایمردی و ایستادگی کردند سهیم می باشند و همه اینها هم خودشان را مدیون ایران اسلامی می دانند و به رهبر انقلاب تبریک گفتند.

 

سرهنگ برزگر افزود:  در واقع باید به رهبر فرزانه انقلاب ،به فرمانده محترم سپاه قدس سردار سلیمانی که سید حسن نصرالله هم در سخنرانی اخیرشان از حضور حماسی سردار سلیمانی و نیروهای انقلابی تمجید کردند این پیروزی را تبریک گفت.

 

وی ادامه داد:  این تبریک را باید به خانواده های معظم شهدا ، ایثارگران  و شهدای مدافع حرم که جایشان بین ما خالی است باید گفت.

 

فرمانده سپاه ناحیه همدان با اشاره به رشادت های شهید همدانی در ترویج فرهنگ انقلابی مردم ایران در سوریه گفت: شهید همدانی در بدترین شرایطی که همه فکر می کردند کار سوریه تمام است به آنجا رفتند و با آن روحیه انقلابی و جهادی خود آنجا  نیروهای مردمی را با الهام از بسیج و تفکر انقلابی تربیت کردند.

 

وی با اشاره به نقش مهم نیروهای انقلابی و روحیه جهادی  در پیروزی جبهه مقاومت گفت: در کشور عراق نیروهای الحشد الشعبي از زمانی که وارد شدند تمام آن گره ها را باز کردند، حتی در بحث آزاد سازی موصل آمریکایی ها خیلی ها سنگ اندازی کردند آنها نباشند اما به لطف خدا این اتفاق نیفتاد.

 

سرهنگ برزگر اظهار کرد:تمام  تلاش آمریکایی ها این بود که نفوذ ایران را کم کنند و ما را محاصره کنند اما به لطف خدا امروز در تمام این منطقه میبینیم نیروهایی که با الهام از آموزه های تشیع ، روحیه جهادی و انقلابی ایران اسلامی می جنگنند و حزب الله های زیادی در منطقه به وجود آمده است.

 

 

وی افزود: آنها خواستند حزب الله لبنان را از بین ببرند ولی حزب الله چنان در سوریه خوش درخشید و نیروهایی به نوعی حزب الله جدید در سوریه ،عراق و یمن به وجود آمد.

 

*نقش راهبردی رهبر انقلاب در پیروزی جبهه مقاومت

فرمانده سپاه ناحیه همدان با اشاره به حضور مظلومانه مجاهدانی از کشورها پاکستان، افغانستان و ... در جبهه های مقاومت گفت:  این پیروزی بسیار بزرگی بود و نشانده ظرفیت بالای انقلاب اسلامی و نقش راهبری مقام رهبری بود که اجازه ندادند دشمن به مرزهای ما بیاید و ما در شهرهای خودمان با آنان بجنگیم.

 

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری  رمز کلیدی حل مشکلات کشور را حرکت بسیجی و جهادی دانست و گفت: تمام مشکلات کشور با روحیه جهادی و بسیجی حل خواهد شد و کلیدی که بقیه دوستان می گویند چندان کلید کارگشایی نیست .

 

سرهنگ  برزگر اظهار کرد: گر چه دولت هم حمایت هایی از جبهه مقاومت داشت اما در این میان آنچه باعث پیروزی و گره را باز کرد، روحیه  و تفکر بسیجی است و این مصادره شدنی نیست.

 

وی عنوان کرد: البته این پیروزی متعلق به همه  مردم است و  آن کسانی که نقش ایفا کردند  مخصوصا  شهدا ،ایثارگران ،نیروهای مردمی و نقش مرجعیت شیعه در این پیروزی بسیار روشن است.

 

فرمانده سپاه ناحیه همدان بیان کرد: برای افکار عمومی روشن است و همه میدانند چه کسانی کار را انجام دادند و هر کس به فراخور خودش کاری انجام داد و اگر بیاییم  این پیروزی را تقسیم بندی کنیم حرکت  خوبی نمی باشد.

 

وی اظهار کرد: آمریکایی ها می گفتند این گروه های تکفیری سی سال خواهند بود اما سردار سلیمانی در کمتر از دوماه پیش فرمودند حداکثر ظرف سه ماه دیگر چیزی از داعش نخواهد ماند و این اتفاق افتاد و همه دیدیم در عمل چه کسی به این موضوع اشراف داشته است.

 

سرهنگ برزگر در پایان گفت: شهدای مدافعان حرم و خانواده های آنان کسانی بودند که از  همه چیزشان گذشتند  و در صحنه حضور پیدا کردند و نقش اصلی را در این پیروزی ایفا کردند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان