اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

21. آبان 1396 - 20:21   |   کد مطلب: 27341
رئیس کمیته امداد و نجات ستاد اربعین استان همدان:
هلال‌احمر همدان به ۸۰ ‌مصدوم‌ سفر اربعین امدادرسانی کرد
رئیس کمیته امداد و نجات ستاد اربعین در استان همدان از امدادرسانی به ۸۰ زائر اربعین در چند روز گذشته خبر داد و گفت: ۷۱ نفر از مصدومان به صورت سرپایی درمان شده و بقیه به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.
هلال احمر همدان

به گزارش صبح الوند، بهروز کارخانه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همداناظهار داشت: امدادگران جمعیت هلال‌احمر استان همدان از  7 تا 21 آبان با حضور در پایگاه‌های ثابت، موقت و سیار هلال‌احمر به زائران اربعین در دو مسیر رفت‌وبرگشت خدمت‌رسانی کردند.

وی بیان کرد: هلال‌احمر مسئولیت کمیته امداد و نجات ستاد اربعین استان همدان را برعهده داشته و امدادگران این جمعیت در 18 پایگاه حضور یافته و به 9 حادثه با 80 مصدوم امدادرسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان اعلام کرد: از این تعداد 13 پایگاه ثابت، 2 پایگاه موقت و 3 پایگاه سیار بوده و در مجموع هزار و 266 نفر روز امدادگر تاکنون در طرح امداد و نجات اربعین خدمات‌رسانی کرده‌اند.

کارخانه‌ای با اشاره به وجود ظرفیت 32 هزار نفری برای اسکان زائران نیز گفت: با توجه به مساعد بودن وضعیت آب‌وهوا نیاز به اسکان اضطراری وجود نداشت و تنها هزار و 714 نفر در اماکن عمومی اسکان داده شدند.

وی از اعزام تعدادی از امدادگران جمعیت هلال‌احمر استان به کشور عراق نیز خبر داد و افزود: 15 نفر برای خدمت‌رسانی در ایام اربعین به این کشور اعزام شدند که از این تعداد 11 نفر در بخش درمان اضطراری و 4 نفر در بخش امداد به کار گرفته شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان بیان کرد: همچنین 3 دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه تریلر برای انتقال دارو به عراق اعزام شده و 5 هزار و 343 تخته پتو نیز به حسینیه‌ها، موکب‌ها و محل‌های اسکان در همدان تحویل داده شده است.

کارخانه‌ای با اشاره به تزریق واکسن مننژیت برای زائران اربعین اعلام کرد: 100 عدد واکسن مننژیت از سهمیه در نظر گرفته شده برای حج 96 باقیمانده بود که برای زائرانی که تمایل داشتند تزریق شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان