اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

14. آبان 1396 - 8:41   |   کد مطلب: 27250
مدیرکل گمرک استان همدان از افزایش ۱۷ درصدی صادرات در همدان خبر داد و گفت: از ابتدای سال تا کنون میزان واردات به استان همدان ۱۶۰ درصد افزایش یافته است.
مدیرکل گمرک استان همدان

به گزارش صبح الوند، جمال خشوعی اظهار داشت: در هفت ماهه امسال 381 هزار تن کالا به ارزش 84 میلیون دلار از گمرک استان همدان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش داشته است.

 

وی بیان کرد: کالاهای استان همدان به کشورهای عراق، روسیه، کویت، قطر،  پاکستان، سومالی، افغانستان و هلند صادر می‌شود.

 

خشوعی عنوان کرد: در مدت هفت ماهه امسال واردات کالا به ارزش 29 میلیون دلار به وزن 10 هزار و 500 تن از طریق گمرک استان همدان انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 160 درصد افزایش یافته داشته است.

 

مدیرکل گمرک استان همدان اعلام کرد: آلمان، ترکیه، چین، اتریش، عمان، هند، هلند و لهستان عمده کشورهای مبدأ واردات کالا به استان همدان هستند.

 

وی با اشاره به اینکه صادرات کشمش همدان در حال کاهش است گفت: البته صادرات کشمش از گمرک همدان افزایش دو درصدی داشته و در هفت ماهه امسال 20 میلیون دلار کشمش از استان همدان صادر شده ولی صادرات این محصول در حال کاهش است.

 

خشوعی همچنین از کاهش 21 درصدی صادرات سیمان در هفت ماه امسال در همدان خبر داد و بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون 11 میلیون دلار سیمان از گمرک استان همدان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش محسوسی داشته است.

 

مدیرکل گمرک استان همدان با اشاره به کاهش صادرات صنایع دستی از گمرک همدان عنوان کرد: امسال پنج میلیون دلار سفال از گمرک استان همدان صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 13 درصد کاهش یافته است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان