اوقات شرعی

 

3. آبان 1396 - 13:43   |   کد مطلب: 27123
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از فعالیت شبانه روزی مرکز مدیریت راه ها، در ایام اربعین خبر داد.
مرکز مدیریت راه ها، در ایام اربعین به شکل شبانه روزی فعال است

به گزارش صبح الوند، محمد رودباری با تأکید بر اینکه امسال همدان برای هرچه بهتر برگزاری آیین اربعین و پذیرایی از زائران حسینی اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت: در ایام اربعین حسینی مرکز مدیریت راه ها باید به شکل شبانه روزی فعال باشد و از طریق ارتباطات تلفنی و بی سیم موانع موجود در راه ها را شناسایی و درصدد رفع آن برآیند.

 

وی افزود: این اداره کل با همکاری پلیس راه استان، گشت‌های ۲۴ ساعته راهداری، اورژانس، امداد خودرو و هلال احمر آمادگی لازم را برای تامین ایمنی زائران دارند.

 

رودباری با تاکید بر اینکه باید در زمینه رفع کمبودها و نیازمندی های استان و تأمین زیرساخت های اربعین تمهیدات لازم انجام شود، بیان داشت: انتظار می رود مدیران دستگاه های اجرایی استان و عضو کمیته حمل و نقل و سوخت امکانات و تجهیزات لازم را برای رفاه حال زائران حسینی فراهم کنند.

 

وی  با تأکید بر استقرار مجهزترین اتوبوس ها در پایانه های استان در ایام اربعین، تصریح کرد: با این اقدام می توان زمانی که وسیله نقلیه ای با مشکل مواجه شد از اتوبوس‌های کشیک در راستای انتقال مسافران به محل امن استفاده شود.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان به فعالیت مجتمع های خدماتی رفاهی در این ایام اشاره و خاطرنشان کرد: مدیران این مجتمع ها باید اهتمام لازم را در برنامه ریزی و هماهنگی با شرکت پخش فرآورده های نفتی برای تأمین سوخت وسایل نقلیه ایام اربعین حسینی داشته باشند.

 

این مسئول به آمادگی اکیپ های راهداری استان در این ایام اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط اقلیمی در ایام اربعین به ویژه در راه برگشت زائران حسینی، اکیپ های راهداری باید آماده باشند و در صورت تغییرات شرایط جوی وارد عمل شده و از خطرات احتمالی و موانع در سطح راه ها جلوگیری کنند.​

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان