اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

2. آبان 1396 - 9:25   |   کد مطلب: 27113
رئیس اتحادیه طلا و جواهر همدان با بیان اینکه با شیوه کنونی پرداخت مالیات طلا، واحد‌های صنفی طلا در حال تعطیلی هستند، گفت: تغییر سبک پرداخت مالیات طلا بدون شک رونق بازار طلا را در پی خواهد داشت.

به گزارش صبح الوند، مهدی غلامی  با بیان اینکه طبق روال سال‌های گذشته در ماه محرم به دلیل کاهش تقاضا، قیمت طلا کاهش پیدا می‌کند، اظهار کرد: در سال‌جاری دلیل افزایش قیمت طلا مسائل داخلی نبوده است.

 

وی با اشاره به اینکه تغییر قیمت طلا در بازار کشور فقط از داخل کشور تاثیر نمی‌پذیرد، افزود: تغییر قیمت طلا در بازار کشور از بازار جهانی و تغییرات انس جهانی و دلار تاثیر می‌گیرد.

 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر همدان با بیان اینکه  قیمت طلا هم اکنون مثقالی 532 هزار تومان است، بیان کرد: قیمت انس جهانی بالا رفته و به رقم 1285.5 دلار رسیده است.

 

وی با بیان اینکه اگر اتفاق خاصی از جمله حوادث و درگیری‌های جهانی، جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا و ... رخ ندهد، طلا به طور طبیعی در جهان سالیانه 10 درصد افزایش قیمت دارد، اضافه کرد: پیش‌بینی ثبات در قیمت طلا بسیار سخت است.

 

غلامی با اشاره به کاهش سود بانکی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: تغییری در افزایش تقاضا در بازار طلا مشاهده نشده است.

 

وی با اشاره به ارزش افزوده طلا، افزود: به دلیل مالیات بالای طلا، از سوی دارندگان سرمایه خرد رغبتی برای خرید طلا به وجود ندارد.

 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر همدان نرخ ارزش افزوده دریافتی از طلا را 9 درصد دانست و تصریح کرد: به اذعان کارشناسان طلا، مالیات بالای طلا باعث رکود صنف طلافروشان شده است.

 

وی با بیان اینکه پیشنهادی از طرف اتحادیه طلای کشوری برمبنای دریافت مالیات از اجرت طلا، به نمایندگان مجلس داده شده است، اضافه کرد: از نظر کارشناسان طلا پرداخت مالیات بر مبنای اصل و ذات طلا کاملا اشتباه است.

 

غلامی با بیان اینکه با شیوه کنونی پرداخت مالیات طلا، واحد‌های صنفی طلا در حال تعطیلی هستند، افزود: تغییر سبک پرداخت مالیات طلا بدون شک رونق بازار طلا را در پی خواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از فعالان صنف طلا سرمایه خود را در مغازه‌های خود کاهش داده‌اند، بیان کرد: شرایط کنونی بازار طلا جذابیتی برای فعالان این صنف ندارد

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان