اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

27. مهر 1396 - 22:48   |   کد مطلب: 27072
رئیس مرکز فوریت‎های پزشکی استان همدان از فعالیت ۵۱ پایگاه اورژانس در استان همدان برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: تیم فوریت‌های پزشکی همدان با ۶ دستگاه آمبولانس و ۱۸ نفر نیروی انسانی به مرز خسروی اعزام می‌شوند.

به گزارش صبح الوند، حبیب معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: در ایام اربعین حسینی 51 پایگاه اورژانس جاده‌ای، شهری و اورژانس هوایی در استان همدان برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی فعال است.

وی با اشاره به اینکه از 51 پایگاه اورژانس فعال در ایام اربعین در استان همدان 30 پایگاه جاده‌ای است، افزود: 20 پایگاه شهری و 1 پایگاه اورژانس هوایی برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی فعال است.

معصومی با بیان اینکه در 51 پایگاه اورژانس فعال در استان همدان 80 دستگاه آمبولانس مستقر می‌شود، عنوان کرد: پایگاه‌های اورژانس مستقر در جاده و درون شهر، بیمارستان‌ها و مراکز اورژانس استان از 10 الی 22 آبان ماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر آماده ارائه خدمات پزشکی به زائران اربعین حسینی است.

رئیس مرکز فوریت‎های پزشکی استان همدان با تأکید بر اینکه 6 دستگاه آمبولانس به همراه 18 نفر نیروی انسانی به مرز خسروی برای ارائه خدمت به زائران حسینی اعزام می‌شوند، تصریح کرد: این نیروها از روز 3 آبان ماه به عنوان کمک به استان کرمانشاه در مرز خسروی مستقر می‌شوند.

معصومی در خصوص استقرار نیروهای اورژانس و آمبولانس در موکب‌های استان ابراز کرد: با توجه به اینکه قرار بود استانداری تا امروز تعداد موکب‌ها را به ما اعلام کند و هنوز آماری از سوی آن‌ها ارائه نشده است، تعداد نیروی‌های مستقر در موکب‌ها را مشخص نکرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه کیفیت ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در استان همدان نسبت به چهار سال گذشته بسیار بهتر شده است، تأکید کرد: با توجه به اینکه از سال 93 جمعیت عظیمی در حماسه عظیم اربعین حسینی شرکت می‌کنند و امسال با توجه به باز شدن مرز خسروی به تعداد زائران عبور کننده از همدان افزوده می‌شود.

رئیس مرکز فوریت‎های پزشکی استان همدان با بیان اینکه امسال نسبت به سال گذشته پیش‌بینی می‌شود جمعیت بیشتری از زائران حسینی از استان عبور کنند، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌ها در این خصوص نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است و پیگیری‌های بیشتری برای پیشگیری از حوادث جاده‌ای انجام شده است.

معصومی با تأکید بر اینکه در خصوص بهداشت و محیط نظارت‌های بیشتری به نوع پخت و عرضه غذا در موکب‌ها انجام می‌شود، افزود: سال‌های گذشته چندان آمادگی‌های لازم وجود نداشته و موکب‌ها ساماندهی نشده بودند اما امسال وضعیت خدمات و موکب‌ها بسیار مطلوب‌تر است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان