اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

12. مرداد 1396 - 23:45   |   کد مطلب: 26102
مدیرکل دامپزشکی استان همدان از ضبط و معدوم‌سازی ۱۳۳ تن گوشت و فرآورده خام دامی در همدان برای حفظ سلامتی مردم خبر داد و گفت: ۶۹ تن از این مقدار مربوط به فرآورده‌های خام دامی بوده است.
۱۳۳ تن گوشت و فرآورده خام دامی در همدان ضبط و معدوم شد

به گزارش صبح الوند، محمود رضا رسولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: اداره کل دامپزشکی دو وظیفه مهم دارد که حفظ صنایع دامی استان از طریق انجام واکسیناسیون، ضدعفونی و سم پاشی، مبارزه با بیماری‌های انگلی از جمله آن است و وقتی واژه دام را به کار می بریم منظورمان گستره بالایی از حیوانات اهلی است که توسط انسان پرورش داده می‌شود.

رسولی با بیان اینکه این اداره کل وظیفه دارد تا انواع مختلف دامی را که توسط بخش صنعتی و سنتی پرورش داده می‌شود را تحت پوشش بهداشتی قرار دهد، گفت: در 4 ماه نخست سال 96 تعداد 3 میلیون و 624هزار و 848 نوبت سردام علیه بیماری‌های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک واکسیناسیون انجام گرفت.

وی با اشاره به عملیات خونگیری و توبرکولیناسیون علیه دو بیماری مهم سل و بروسلوز عنوان کرد: از 4هزار و 526 رأس گاو و گوساله خونگیری انجام شد که در راستای مبارزه با سل گاوی 19 هزار و 304 رأس دام زیر تست توبرکولین قرار گرفتند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اشاره به کنترل و بازرسی از لاشه‌های گوشت در کشتارگاه های استان اظهار داشت: 72 هزار 766 لاشه یعنی 3هزار و 32 تن لاشه گوشت گاو، گوساله، گوسفند و بز بازدید شدند که به میزان 31 تن از لاشه‌ها غیر قابل مصرف تشخیص داده شد و ضبط و معدوم شد.

رسولی با بیان اقدامات این اداره کل در حوزه کنترل و بازرسی از کشتارگاه‌های صنعتی طیور استان عنوان کرد: 4میلیون و 629 هزار و 798 قطعه یعنی 9هزار و 260 تن طیور بازرسی شده که22هزار و 300 قطعه یعنی 33تن طیور غیر قابل مصرف بوده و ضبط شده است.

وی تصریح کرد: کنترل، بازرسی و نظارت بر مواد خام دامی در سطح استان نیز در این چهار ماه 37 هزار و 875 اماکن مورد بازدید قرار گرفته که 68 هزار و 987 کیلوگرم از فرآورده‌های بازرسی شده غیر قابل مصرف بوده و ضبط شده است ضمن اینکه 164 مورد به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان