اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

12. ارديبهشت 1396 - 23:22   |   کد مطلب: 24921
صندوق کودکان سازمان ملل اعلام کرد که ۱۹ میلیون شهروند یمنی به کمک‌های انسانی نیاز فوری دارند.

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم، صندوق کودکان ملل متحد یونیسف اعلام کرد: 19میلیون شهروند یمنی نیاز ضروری به دریافت کمک های فوری انسانی دارند.

پیش از این نیز "جیمی مک گولدریک"، هماهنگ‌کنندۀ امور بشردوستانۀ سازمان ملل برای یمن، گفته بود که بندر حدیده در سواحل دریای سرخ که تحت کنترل جنبش انصار الله است نقشی حیاتی برای غیرنظامیانی دارد که با تهدید گرسنگی مواجه هستند.

مک گولدریک تأکید کرد ائتلاف به رهبری عربستان باید نگرانی‌ها در مورد فجایع انسانی را در جریان حملاتش به یمن در نظر بگیرد.

سازمان ملل برای ارائۀ کمک‌های انسان‌دوستانه به یمن 2.1 میلیارد دلار کمک‌های بین‌المللی درخواست کرده است. مک گولدریک ابراز امیدواری کرد در کنفرانس کمک به یمن که قرار است طی چند روز آتی در ژنو برگزار شود، این مبالغ تأمین شود.

وی گفت: این مبلغ برای «نجات زندگی و تأمین نیازهای بسیار اساسی مردم یمن» درخواست شده است.

هفتۀ گذشته نیز، ادریس جزایری، گزارشگر ویژۀ سازمان ملل گفت عربستان با مختل کردن واردات و صادرات مواد غذایی، سوخت و تجهیزات پزشکی به یمن، این کشور را فلج کرده و در آن «فاجعۀ انسانی» به بار آورده است.

این کارشناس حقوقی سازمان ملل با اشاره به اینکه یمن 80 تا 90 درصد وابسته به واردات ملزومات و ضروریات زندگی شهروندانش است، افزود بندر حدیده که نقشی حیاتی در واردات به یمن دارد به خاطر اقدامات محدودکننده و حملات عربستان وضعیت بسیار بدی پیدا کرده است.

طبق تازه‌ترین آمار سازمان ملل متحد، حدود 80 درصد از جمعیت یمن (بیش از 21 میلیون نفر) نیاز به کمک‌های انسان‌دوستانه دارند.

سازمان ملل چندی پیش هشدار داد مردم یمن به‌عنوان یکی از فقیرترین کشورهای عربی با تهدید قحطی گسترده مواجه هستند.

به گفتۀ تحلیلگران، امریکا و چند کشور اروپایی ازجمله بریتانیا با ارسال اسلحه و ارائۀ آموزش‌های نظامی به نیروهای عربستان عملاً در تشدید وضعیت اسفبار غیرنظامیان یمن مؤثر بوده‌اند.

آمارها حاکی است تاکنون بیش از 12 هزار یمنی در تجاوز نظامی عربستان طی دو سال اخیر کشته شده‌اند.

انتهای پیام/.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان