اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

6. ارديبهشت 1396 - 23:39   |   کد مطلب: 24828
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان با اشاره به عدم‌برخورد دولتمردان با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی گفت: اگر ما بتوانیم در جائی از اتلاف و یا از بین رفتن بیت‌المال جلوگیری کنیم و نکردیم در برابر خدا مسئولیم.

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم، آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی عصر امروز در همایش "تبیین ویژگی‌های مدیر متدین، انقلابی و کارآمد"، اظهار داشت: خوش به حال آنان که عمرشان در مسیر خدا صرف شده  و عمل آنها سبب ناامیدی دشمنان خدا می‌شود.

وی با اشاره به درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما می‌خواهیم در انتخابات با هم متحد شویم و با وجود این همه مشکلات موجود در کشور مانند گرانی، بیکاری و غیره قدمی برداریم که دشمنان از ما ناراحت و ناامید شوند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان بیان کرد: عرصه انتخابات می‌تواند برای ما عبادت باشد چرا که ما این کار را وظیفه شرعی خود می‌دانیم، عملی که امام خمینی(ره) فرمودند شرکت در انتخابات را برای همه لازم می‌دانم.

وی گفت: این حرف که می‌گویند ما کاری به سیاست نداریم برای جدایی دین از سیاست است موضوعی که امام(ره) برای جا انداختن این موضوع که اسلام سیاسی است 15 سال خون دل خوردند.

موسوی اصفهانی با تأکید بر لزوم حرکت خالصانه در مسیر خدا بیان کرد: آیت الله اشرفی اصفهانی از مصادیق من المؤمنین رجال صدقوا بودند که صادقانه برای دفاع از اسلام و انقلاب وارد عرصه شدند.

وی تصریح کرد: عرصه انتخابات فضای عبادت است و باید همه اقشار جامعه از جمله روحانیت کارشان برای راه رضای خدا باشد و به وظیفه‌شان عمل کنند، بنابراین اگر امروز وظیفه ما درس خواندن است باید درس خواند اما اگر وظیفه ما جنگیدن بود و ما به‌جای آن درس خواندیم بدانیم ترک سنت کرده‌ایم.

رئیس حوزه‌های علمیه همدان عنوان کرد: اواخر عمر امام(ره) به‌جز پاسخ به استفتائات، فقط به اداره امور مملکت و سیاست‌گذاری برای یک نظامی که ضامن پیاده کردن احکام دین است، صرف شد.

وی گفت: در قرآن بیان شده که اسوه شما رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم هستند، فردی که آیینه تمام‌نمای اسلام بوده و 10 سال پایانی عمر خود را ضمن توجه به مباحث فردی و عبادی، مصروف حکومت اسلامی کرد.

موسوی اصفهانی افزود: توجه داشته باشید که در این فضا از خود غافل نشویم چرا که مسایل سیاسی باید کنار خودسازی قرار گیرد به همین دلیل نیز انقلابیون کسانی هستند که کنار سنگرهای نبرد نماز شبشان ترک نمی‌شود.

وی ابراز کرد: ما باید جبهه و خودسازی‌مان کنار هم باشد چرا که نماز شب خواندن و شمشیر زدن در راه خدا هر دو عبادت هستند، موضوعی که در قرآن نیز به آن پرداخته شده است.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان اظهار داشت: وقتی رأی دادن ما برای خدا شد و کار رنگ خدایی به خود گرفت آن وقت بدانید که موفقیت حاصل می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم انتخاب کاندیدای اصلح افزود: ما آمده‌ایم تا در عرصه بصیرت‌افزایی از آبروی خود برای اسلام خرج کنیم، برای خدا قدم برداریم و با ادامه دادن این راه به نتیجه برسیم چرا که هر که خدا را یاری کند خدا نیز او را یاری می‌کند.

موسوی‌اصفهانی گفت: در روزهای گذشته جامعه مدرسین حوزه علمیه تشکیل جلسه دادهو درباره حمایت از کاندیدای مورد نظر خود به نتیجه رسید که نام فرد مورد حمایت این جامعه در روزهای آینده اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: دقت کنیم راه را گم نکنیم تا در این ماه پربرکت رجب، حاجت ما که صرف خالصانه عمرمان در راه خدا و ختم آن به شهادت است برآورده شود.

رئیس حوزه‌های علمیه همدان تصریح کرد: در این یک ماه باید حداکثر تلاشمان را برای نجات نظام اسلامی از دست افرادی که تمام نگاهشان برای حل مشکلات به خارج از کشور است صرف کنیم.

وی عنوان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب ما با دادن هزینه بسیار توانستیم ارتباط خود را با آمریکایی‌ها قطع کنیم و حالا نمی‌دانم چرا باید بحث مذاکره را پیش بکشیم درحالی که قرار شد ما حسین‌وار زندگی کنیم تا یا خون بر شمشیر پیروز شود یا به شهادت برسیم.

موسوی اصفهانی با اشاره به فرموده رهبر انقلاب مبنی بر برخورد با افرادی که  حقوق‌های نجومی دریافت می‌‌کنند، گفت: ما رئیس جمهوری می‌خواهیم که از دستور ولایت تبعیت کند نه اینکه پس از فرمایش رهبری درباره حقوقهای نجومی مسئولی بیاید و شخص خاطی را ذخیره نظام معرفی کند.

وی اظهار داشت: تبعیت از ولایت یعنی اینکه وقتی رهبری می‌گویند "اگر غربی‌ها برجام را نقض کنند ما آن را به آتش می‌کشیم" مسئولین ما در خط مقدم اطاعت امر کنند نه اینکه بگوید مگر می‌شود به این راحتی یک قرارداد بین‌المللی را لغو کرد.

وی با بیان اینکه مردم برای اسلام و پیاده کردن ارزش‌ها قیام کردند، افزود: اینک جمیع معیارهای ولایت فقیه در شخص آیت‌الله العظمی خامنه‌ای وجود دارد و افرادی که خود را در خط ولایت می‌دانند از ایشان تبعیت می‌کنند به همین دلیل ما به رئیس جمهوری احتیاج داریم که از ولایت تبعیت کند.

موسوی‌اصفهانی با تأکید بر اینکه "ما وظیفه داریم در ایام انتخابات به وظیفه خود عمل کنیم هرچند نتیجه آن معلوم نباشد"، بیان کرد: ضمن توجه به مباحث اخلاقی مانند پرهیز از دروغ، غیبت، تهمت، تخریب افراد و غیره نباید اجازه دهیم دیگران صحنه را به دست بگیرند.

وی عنوان کرد: باید نقاط قوت و ضعف اداره مملکت را بگوییم و شرح دهیم که آقای رئیسی، قالیباف، روحانی و دیگران چه نقاط قوت و ضعفی دارند تا مردم آگاه شوند.

رئیس حوزه‌های علمیه همدان با تأکید بر اینکه صحبت درباره نحوه اداره کشور دروغ و تهمت نیست، تصریح کرد: ما می‌خواهیم در انتخابات، آینده کشور و 80 میلیون نفر را به دست یک نفر بدهیم پس لازم است در این عرصه بصیرت‌افزایی کنیم.

وی با اشاره به عدم برخورد دولتمردان با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی، اظهار داشت: اگر ما بتوانیم در جائی از اتلاف و یا از بین رفتن بیت المال جلوگیری کنیم و نکردیم در برابر خدا مسئولیم.

موسوی اصفهانی عنوان کرد: اگرچه روی کار آمدن فردی که بتواند یک‌دفعه همه کارها را درست کند شدنی نیست اما باید ما کسی را انتخاب کنیم که با مدیریت وی بیت المال مسلمین از دست نرود یا کمترین آسیب را ببیند.

وی ابراز کرد: ما باید در طول این یک ماه قربة الی الله پاشنه کشیده و در میدان عمل حداکثر توان خود را برای موفقیت در این عرصه به کار بگیریم و کمتر به کارهای شخصی خود بپردازیم چرا که حزب الله در لبنان و علمای شیعه در مناطق مختلف به‌پشتوانه ایران و رهبری قدم برمی‌دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان