اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

18. دى 1395 - 10:55   |   کد مطلب: 23333
عضو شورای اسلامی شهر همدان گفت: لزوم اصلاح بخشی از قوانین و مقررات حوزه مدیریت شهری در راستای حل مشکلات شهروندان ضروری است.

به گزارش صبح الوند،  نرگس نوراله زاده اظهار کرد: در بسیاری از حوزه های مدیریت شهری قوانین و مقررات جهت کمک و رفع مشکلات نیازمند اصلاح است و در این راستا شورا وشهرداری علاقمند به رفع مشکلات مردم از مبادی قانونی است.

 

نوراله زاده اضافه کرد: با توجه به اینکه در ایام انتخابات همواره مسائلی گریبانگیر مدیریت شهری می شود بر این اساس ضروری است برای رفع اینگونه مشکلات راهکارهای اساسی اندیشید که یکی از این راهکارها ارائه انشعابات به املاک فاقد پروانه ساختمانی است.

 

وی با تاکید براینکه بر ساخت و سازهای غیرمجاز باید نگاه مدبرانه داشت، افزود: ضروری است برنامه ریزی بلند مدتی در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و نیز تفکیک قانونمند اراضی و ارائه موارد قانونی در راستای رفع اینگونه مشکلات اندیشیده شود.

 

این عضو شورای شهر همدان با اشاره به تصویب قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی در سال 82 اظهار کرد: در این قانون به صراحت بیان شده که واگذاری انشعاب به املاک فاقد کاربری ممنوع است براین اساس در ساخت و سازهای فاقد پروانه ساختمانی، املاکی که در کاربری مسکونی احداث شده باشند با رعایت ضوابط امکان رفع مشکل آنها ممکن است که میسر شود اما برای اراضی که بدون پروانه ساختمانی در کاربریهای غیر مسکونی واقع شده اند از ناحیه شهرداری امکان رفع مشکل میسر نیست.

 

نوراله زاده دراین خصوص ادامه داد: اگر قرار است مشکل این مجموعه ها حل شود در ابتدا نیاز به تغییر کاربری این املاک در مراجع ذیصلاح از جمله کمیسیون ماده 5 است و از آنجایی که در این کمیسیون برای اراضی فاقد سند بررسی صورت نمی گیرد لذا نیاز به اصلاح قانون در جهت اجازه طرح املاک عادی و تعیین تکلیف کاربریهای غیر مسکونی در کمیسیون ماده 5 ضروری به نظر می رسد.

 

وی اضافه کرد: در صورت تغییر کاربری اینگونه املاک شهرداری می تواند روند قانونی را جهت ارائه مجوزهای لازم به ادارات خدمات رسان طی کند.

 

وی در این خصوص تاکید کرد: شورا و شهرداری علاقمند به رفع مشکلات مردم از مبادی قانونی است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان