اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

16. مهر 1398 - 13:19   |   کد مطلب: 21470
در میان جمعیت عزادار و مشتاق حضور در حرم امام حسین (ع) جوانانی از کشورهای مختلف چون هلند، آمریکا، فرانسه و ... - که برخی برای اولین بار به سفر کربلا می‌آیند- چشم‌نوازی می‌کند.

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم،

 

اربعین

این روزها در آستانه ایام اربعین حسینی (ع) همه در تکاپوی آماده سازی مقدمات برای حضور در راهپیمایی اربعین هستند و حتی بسیاری از آنان از مدتها قبل به این مهم پرداختند.

ماجرای اربعین در این دو یا سه سال اخیر شکلی دیگر به خود گرفته که نشان از وقوع جریانی عظیم است که با آمار و ارقام مادی قابل بررسی نیست.

نکته جالب اینکه کشش و جاذبه امام حسین (ع) تنها به مذهب و مکتب خاصی منحصر نمی شود، بلکه عشق به حسین‌(ع) بسیاری را از أقصی نقاط عالم با هر نژاد و سلیقه‌ای به سرزمین کربلا (نینوا) می کشانند و آنان را از نور وجودشان بهره مند می‌سازند.

وقتی با زائران حرم امام حسین (ع) در مسیر راهپیمایی گفت‌وگو می‌‌کنیم و از علت حضورشان در این جریان عظیم نورانی  ـ‌ با توجه به بعد مسافت طولانی محل سکونتشان بسیاری از آنان  ـ جویا می شویم، خود را از بیان علت آن عاجز می‌دانند و تنها به بیان این جمله بسنده می‌کنند که انگار چیزی ما را به اینجا کشانده است و آنقدر شوقمان در این مسیر زیاد است که هیچ احساس خستگی نمی‌کنیم.

در میان جمعیت عزادار و  مشتاق حضور در حرم امام حسین (ع) جوانانی از کشورهای مختلف چون هلند، آمریکا، فرانسه و ... - که برخی برای اولین بار به سفر کربلا  می‌آیند- چشم‌نوازی می‌کند.

انتهای پیام/.

دیدگاه شما