اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

4. آبان 1395 - 23:02   |   کد مطلب: 21112

به گزارش صبح الوند به نقل از  ستاد مردمی خدمتگزاران مردمی اربعین در استان همدان، اعضای شورای مرکزی ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان با سردار حسین نجات ، معاون فرهنگی و اجتماعی کل سپاه  دیدار کردند.
سردار نجات در این دیدار ضمن تقدیر از مردم شریف استان همدان ، آنان را مردمی میهمان نواز خواند و تاکید کردند: حس میزبانی را از مردم نگرید و بگذارید تمام خدماتی که به زوار ارائه می دهند مردمی باشد.
ایشان خاطر نشان کردند: به این دلیل که استان همدان در مسیر گذر زوار خارجی قرار دارد تکریم و احترام به ایشان را در اولویت امور خود قرار دهید.
در این دیدار صمیمی اعضای ستاد مردمی گزارشی از روند فعالیت این ستاد و اقدامات انجام گرفته را تشریح و خاطر نشان کردند که مردم شریف استان همدان خالصانه آماده میزبانی از زائرین اربعین حسینی خواهند بود.
قائم‌مقام ستاد مردمی خادمین اربعین استان همدان در این دیدار هدف از ایجاد این ستاد را ترویج فرهنگ خدمت و ایثار به زائر دانست و بیان کرد: بیشتر از اینکه به زائر خدمات، اسکان و غذا دهیم، باید زائر را تکریم و تجلیل کنیم.
علی بقایی وی بابیان اینکه پیشنهادشده در ورودی شهرستان‌ها طاق نصرت زده شود، افزود:
پیش‌بینی می‌شود با کمک مردم تعداد ایستگاه‌ها به 50 برسد، در همدان 9 ایستگاه در مریانج، پارک شهروند همدان، میدان امام حسن(ع)، پارک الغدیر جورقان، در جاده کرمانشاه، ابتدای شهرک فرهنگیان، در آزادراه ساوه و دو ایستگاه در بلوار آیت‌الله نجفی برپا می‌شود.
وی بابیان اینکه در شهرستان اسدآباد سه ایستگاه در روستای جنت‌آباد، گردنه اسدآباد و میدان آزادگان پیش‌بینی‌شده است، ادامه داد: در شهرستان کبودرآهنگ سه ایستگاه در مسجد امام روستای روعان، روستای ویان و شیرین سو ایجاد می‌شود.
قائم‌مقام ستاد مردمی خادمین اربعین استان همدان بابیان اینکه در شهرستان بهار سه ایستگاه در سه‌راهی بهار، روستای زاغه و روستای آبرومند مستقر است، ادامه داد: در شهرستان فامنین دو ایستگاه مسجد حاج احمد شهر فامنین و آزادراه همدان ساوه برپا خواهد شد.
وی بابیان اینکه در شهرستان رزن سه ایستگاه در میدان ملت و پارک ملت، پلیس‌راه رزن و روستای ماهنیان ایجاد می‌شود، افزود: در شهرستان ملایر سه ایستگاه در کمربندی بروجرد، بخش زنگنه و سه‌راهی ملایر، نهاوند و بروجرد پیش‌بینی‌شده است.

معاون

بقایی بابیان اینکه در شهرستان نهاوند دو ایستگاه در فیروزان و پارک کوثر بر پا می‌شود، ادامه داد: در شهر قهاوند نیز دو ایستگاه در آزادراه ساوه و میدان ورودی قهاوند ایجاد خواهد شد.
وی بابیان اینکه باید به‌گونه‌ای در استان موج اربعین شکل گیرد که 26 روستای مسیر زائران تبدیل به زائرسرا شود و آمادگی اسکان زائران و برپایی نماز جماعت را داشته باشد، افزود: اولویت‌های اول در اسکان خانه مردم و بعد سالن ورزشی، مساجد و حسینیه‌ها است.

انتهای پیام/.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان