اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

31. خرداد 1395 - 13:24   |   کد مطلب: 18475
مدیر حوزه علمیه همدان گفت: گفتمان استدلالی و ایجاد فضای تبادل نظر میان افراد و بیان نقاط قوت و ضعف با بهره گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ، در کاهش زمینه های اختلاف میان اقشار مختلف جامعه موثر است.

به گزارش صبح الوند، آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: ما باید با گفتمان استدلالی و تکیه بر بیانات مقام معظم رهبری مشکلات را حل کنیم و در این راه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را باید فصل الخطاب بدانیم.
وی بر نقش جامع و فراگیر ولایت فقیه در حفظ وحدت در جامعه و اجتناب از تفرقه و پراکندگی تاکید کرد و گفت: باید ولایت فقیه را در راس همه مسائل بدانیم و از برداشت های جناحی و گروهی از مسائل پیش آمده خودداری کنیم و همه خواص و عوام باید آنچه را که مقام معظم رهبری صلاح می دانند سرمشق راه خود قرار دهند.
آیت الله موسوی اصفهانی اظهار کرد: اتحاد، وحدت و همدلی از مهمترین علل پیروزی انقلاب اسلامی بود و امام خمینی(ره) در سایه آیه شریفه وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا و پیروی از سیره امامان معصوم(ع) توانست این وحدت را ایجاد کنند و تمام اقشار جامعه را در یک هدف ضد استکباری و ضداستعماری بسیج کند.
وی ادامه داد: قرآن کریم همگان را به حفظ وحدت و چنگ زدن به ریسمان الهی و دوری از پراکندگی دعوت کرده و این دستور قرآن کریم همه اقشار و طیف ها را شامل می شود .
وی وحدت مسلمانان را رمز پیشرفت دین مبین اسلام در تمامی دوران ها دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب همواره مراقب هستند که مسائل مختلف جامعه موجب تفرقه و پراکندگی نیروهای انقلابی نشود و وظیفه همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی حرکت در راستای حفظ وحدت در میان اقشار مختلف جامعه است.
مدیر حوزه علمیه همدان تاکید کرد: اگر چه وجود انتقاد سازنده در جامعه لازم است اما باید مراقب باشیم که این امر بر وحدت ملت ایران خدشه ای وارد نکند چرا که دشمنان تنها از راه تفرقه افکنی می توانند در میان ملت یران رخنه کنند.
وی بیان کرد: برخی از افراد دنبال بهانه ای برای ایجاد شکاف در جامعه هستند چرا که منافع خود را در ایجاد تفرقه می بینند اما ملت با بصیرت ایران اسلامی در 37 سال گذشته هر جا بر سر دوراهی قرار گرفته با بصیرت و آگاهی و پیروی از ولایت فقیه مشکلات را از سر راه برداشته اند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان