اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

20. ارديبهشت 1395 - 9:50   |   کد مطلب: 17980
فرشته روح‌افزا با بیان اینکه مسئولانی که در این دوران نسبت به فضای مجازی بی‌تفاوت عمل کرده‌اند به اندازه‌ی قاتل "ستایش" مقصر هستند گفت: من به مسئولان هشدار می‌دهم که اگر مراقب فضای مجازی نباشند و فضای تفریح و ازدواج را برای جوانان فراهم نکنند باید منتظر "ستایش"های دیگر و بلکه حوادثی فجیع‌تر از این ماجرا باشند.

به گزارش صبح الوند، فرشته روح‌افزا عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار  راه دانا؛ با اشاره به موضوعات مطرح شده در خصوص تاثیر عضویت قاتل "ستایش" در کانال‌های مستهجن تلگرام اظهار داشت: کاری که ما باید برای عدم تکرار پرونده‌های مشابه به "ستایش" انجام دهیم، شناسایی و جلوگیری از آسیب‌هایی است که باعث به وجود آمدن جنایت‌های این‌چنینی می‌شود.

وی افزود: فضایی که در جامعه به وجود آمده است، سطح ناامنی را بالا برده، رفت و آمد کودکان و همسایه‌ها با یکدیگر امری طبیعی است که ممکن برای هر کسی به رخ دهد اما با این وضع نا امنی چطور می‌شود انتظار داشت که دیگر چنین جنایاتی رخ ندهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  با اشاره به اعتراف قاتل به مشروب خواری اظهار داشت: دسترسی به صفحات مستهجن امروز و با وجود شبکه‌های اجتماعی خیلی راحت‌تر از قبل شده و جوانان و نوجوانان اگر قبلا برای دسترسی به این صفحات نیاز به اینترنت و فیلترشکن و کامپیوتر داشتند، امروز به راحتی می‌توانند با تلفن همراه خود به صفحات مستهجن دسترسی داشته باشند.

روح‌افزا با بیان اینکه اولیا نمی‌توانند همواره تلفن همراه فرزندان خود را بررسی کنند و در تمام ساعات روز وقت‌شان را پای تلفن همراه فرزندانشان بگذرانند عنوان کرد: جوانان و نوجوانانی که امروز در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، در سنی هستند که تازه بلوغ‌ آن‌ها شکل گرفته و خیلی از مسائل برای آن‌ها ناشناخته و تحریک‌آمیز است.

وی با تاکید بر اینکه مشاهده فیلم مستهجن و عضویت در کانال‌های مستهجن تلگرام یکی از عوامل تحریک قاتل "ستایش" بوده است خاطر نشان کرد: وقتی ما با وسواس درخصوص مسئله فیلترینگ صحبت می‌کنیم، وقتی جلسه شورای عالی فضای مجازی برگزار نمی‌شود، وقتی مسئولان فرهنگی ما بیخیال همه چیز هستند و هیچ کار موثر و مفیدی انجام نمی‌دهند؛ واقعا ما چه انتظاری داریم که یک جوان با مشاهده چنین صحنه‌هایی دست به اعمال شیطانی نزند؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مسئولانی که در این دوران نسبت به فضای مجازی بی‌تفاوت عمل کرده‌اند به اندازه‌ی قاتل "ستایش" مقصر هستند گفت: ما اگر بخواهیم اینترنت را با این قیمت گزاف داشته باشیم و از طرفی در فضای اجتماعی هم شرایط عفاف و حجاب طوری باشد که خود عاملی برای تحریک جوانان باشد و دسترسی به صفحات مستهجن هم راحت شده باشد؛ چگونه می‌خواهیم از جنایات این چنینی‌ در جامعه جلوگیری کنیم.

روح‌افزا با بیان اینکه فردی مثل قاتل "ستایش" وقتی این وضع آرایش و ساپورت را در جامعه می‌بیند و بعد در شبکه‌های اجتماعی هم صفحات مستهجن را دنبال می‌کند، به دنبال راهی برای تخیله روحی و روانی خود می‌گردد اظهار داشت: مسئولان ما شرایط تفریح برای جوانان را در جامعه فراهم نکرده‌اند، شرایط ازدواج را فراهم نکرده‌اند، بانک‌های ما می‌توانند وام خودرو بدهند ولی وام ازدواج نمی‌توانند بدهند، حال می‌خواهند که این جوان چطور خود را در جامعه تخلیه کند.

وی با تاکید بر نقش مسئولان در حادثه قتل "ستایش" اظهار داشت: من به مسئولان هشدار می‌دهم که اگر مراقب فضای مجازی نباشند و فضای تفریح و ازدواج را برای جوانان فراهم نکنند باید منتظر "ستایش"های دیگر و بلکه حوادثی فجیع‌تر از این ماجرا باشند. سوال من از مسئولان این است که اگر این حادثه برای یکی از فرزندان خودشان رخ می‌داد چه می‌کردند؟

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان